Kime oy vermeliyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zafer Parti'sinin dikkatini çektiği yaş kitlesi 14-18. Seçimlerde barajı bile geçmesi zor.
Ben 27 yaşındayım ve benim gibi ATSIZ ideolojisiyle büyümüş ve gerçekten ülkenin iyiliğini ve adının anlamını isteyen kişiler verecektir. Türkçü derneklerin çoğu da çalışma yapıyor. Emin olabilirsiniz :))

Hiçbirini seçmem bu kadar basit.
Kararsız seçmen oyunun AKP'ye gittiğini biliyorsundur herhalde.

Dolaylı yoldan diyorum. Bunu anlayamayacak kafa yoksa siyaset konuşmanın anlamı yok burada. Hayatında ilk kez oy atacaklar bilmeyebilir, normal karşılarım ama bir de üstüne "arkadaş sallıyor" gibi ifadeler kullanma. Oy çalınması değil bahsettiğim, partilerin baraj altı kalmasından dolayı veya muhalefete yeterli oyun sağlanmadığından dolayı iktidar ittifakının meclisteki koltuk sayısını arttırırken muhalefetin koltuk sayısını düşürüyorsun. Sonra da verilen mantıklı önergelere ret yiyip oturuyorsun, diğerlerinin de ülkeyi parsel parsel satmak için verdiği önergeler anında onay alıp geçiyor. Biraz mantık, biraz kafa.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dolaylı yoldan diyorum. Bunu anlayamayacak kafa yoksa siyaset konuşmanın anlamı yok burada. Hayatında ilk kez oy atacaklar bilmeyebilir, normal karşılarım ama bir de üstüne "arkadaş sallıyor" gibi ifadeler kullanma. Oy çalınması değil bahsettiğim, partilerin baraj altı kalmasından dolayı veya muhalefete yeterli oyun sağlanmadığından dolayı iktidar ittifakının meclisteki koltuk sayısını arttırırken muhalefetin koltuk sayısını düşürüyorsun. Sonra da verilen mantıklı önergelere ret yiyip oturuyorsun, diğerlerinin de ülkeyi parsel parsel satmak için verdiği önergeler anında onay alıp geçiyor. Biraz mantık, biraz kafa.
Bir kanıt var mi bunla ilgili?

Hocam o zaman CHP sandıklara görevli yerleştirsin yerleştirmezlerse böyle olur haksız mıyım? Devlet onlara o kadar para veriyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı