Kime oy vermeliyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kimin ne olduğunu nereden biliyorsun? Kim bilir, ömrü hayatın boyunca tayyipten başka yönetici görmedin. 1 tanesini denedik boş çıktı, diğerlerinin kötü olduğunu nereden biliyorsun?
Cevap ver lütfen, senin ilahi güçlerin var da biz mi bilmiyoruz?
Yani haklısınız tabi diğerlerinin nasıl yöneteceğini bilemeyiz sadece öngörüler ve verdikleri vaatler iyi de yönetip bizi bu durumdan da çıkarabilirler ülkeyi kötüye de götürebilirler bilemeyiz

Tek vaadi mültecileri göndermek olan birini mi istiyorsunuz?
Evet. Adamın en azından bir vaadi var. Ve bunun sonuna kadar arkasında. Diğerlerinin ne vaadi var. Ayrıca Mülteci sorunu bu ülkede ekonomiden sonraki en büyük sorun.

Yok öyle bir aday/parti. Bazı şeylerden ödün vermek lazım özellikle böyle bir vaziyette, her şey herkese mükemmel uyamaz.

Tek vaadi mültecileri göndermek olan birini mi istiyorsunuz?
Bir yerden başlamak lazım. Geçiş dönemi için gayet iyi bir vaat. Diğerlerinin düzgün tek vaadi yok.

Düzenleme: Tabii gelenin gideceğini düşünemiyor yeni nesil, suçlamıyorum da çünkü görmemişler hayatlarında, doğduklarından beri aynı adam var ülkenin başında! O yüzden bu seçimde seçilenin yine bir 20 sene başta kalacağını düşünüyorlar. O yüzden korkutucu geliyor ve böyle soru yöneltiliyor ama 4 sene sonra o adamı değiştirmek yine senin elinde, bunun farkında değiller.

Bu yüzden Özdağ'ı sevmiyorum

Benim için mültecileri göndermesi yeterli, ekonomi zerre umurumda değil. Gerekirse aç kalırım iki lokma ekmeğe muhtaç kalırım ama o iki lokmanın birini mültecilerle paylaşmak zorunda olmak istemiyorum.

Evet hocam ya Afrika'da çocuklar sokakta yaşıyor bizene Amerika'dan aç değilsen demek ki güzel ekonomi Amerika bizi kıskanıyor biz onlardan daha fazla maaş alıyoruz en zengin biziz mültecilerde kardeşimiz bizim oyda verebilirler isterlerse adam öldürürler biz karışamayız biz iyilik yapıyoruz bizim ülkemiz onlarında ülkesi karışmazsın ya😡.

Siz nankorsunuz kardeşim. Egonomi iyi.

Yani haklısınız tabii diğerlerinin nasıl yöneteceğini bilemeyiz sadece öngörüler ve verdikleri vaatler iyi de yönetip bizi bu durumdan da çıkarabilirler ülkeyi kötüye de götürebilirler bilemeyiz

O yüzden %100 kötü yöneten birini başta bin yıl daha tutmak yerine diğerlerini deneyip, %50 ihtimalle iyi ya da kötü olacaktır. Kötü olursa onu da değiştiririz.

Yok öyle bir aday/parti. Bazı şeylerden ödün vermek lazım özellikle böyle bir vaziyette, her şey herkese mükemmel uyamaz.

Bir yerden başlamak lazım. Geçiş dönemi için gayet iyi bir vaat. Diğerlerinin düzgün tek vaadi yok.
O adama oy vermem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı