Kimi no Na wa

Baslikta Kimi'yi gorunce bunu bekledim 🙁
1211902112.jpg

Kill la Kill bitsin, izleyeceğim.
Anladım hocam o zaman yakın zamanda izlediğim 4 tanesini de tavsiye ederim, konularda zaten görmüşsünüzüdür ama yazayım:
Bunny Girl Senpai
Boku Dake ga Inai Machi
Tenki no Ko
Bir de bu.

Hocam bir de meraktan soruyorum:
Kill la Kill nasıl? Böyle izlenmelik mi? Güzel mi, ayrıca ne kadar uzun :D, siz neresindesiniz @Samotne Ciasteczka

Kız zaten ölmüştü, dağa çıktığında o mayalanmış pirinci(tükürükle mayalanmış) içiyor ya, oradan sonra işte olanları gösteriyor. Filmin başında gördüğümüz kız, oğlandan 3 yıl öncesini yaşadığı için (ayrıca animedeki bak abartmıyorum en saçma şey bu, hiç mi yıla tarihe bakmadınız arkadaş) 3 yıl önceki haline o bilekliği veriyor. 3 yıl sonraki zamanda kız ölü ancak Taki'nin hafızası yerinde olduğundan kızı aramaya gidiyor, 3 yıl önce herkesin öldüğünü duyunca dağdaki o şeyi içiyor, hatırlarsan o pirinçli şey için "kızın yarısı" demişti ninesi. Bu sayede bir şekilde tekrardan beden değişiyorlar 3 yıl önceki zamanı birlikte yaşıyorlar kısaca. Herkesi tahliye ediyorlar, bu sayede kız ölmüyor, ancak yaşananlar değiştiğinden midir tam kestiremedim birbirlerini unutunca biraz karışıyor olaylar. Yani Taki'nin gözünden bakarsan geçmişte yaşadıkları değişmiş oluyor diyebilirsin. Mitsuha'nın gözünden bakarsan gelecek değişiyor diyebilirsin bu mantıkla.
Yine anlamadım desem kızar mısınız? :D
Peki son sahnede Tokyo'da karşılaştıklarında alternatif evren mi oluşmuş oluyor?

Yine anlamadım desem kızar mısınız? :D
Peki son sahnede Tokyo'da karşılaştıklarında alternatif evren mi oluşmuş oluyor?
Yok hocam ne kızması baktım da amma karışık anlatmışım :D, anlamadığınız kısımları burada yaptığınız gibi sormanız daha iyi olur sanırım bende nokta atışı cevap verebilirim.
Son sahnede kızın geçmişini kurtardıkları için geleceği oluyor, geçmişte ölmezsen bu gün yaşarsın mantığıyla yani.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı