Kimi no Na wa

Ben ağlamadım ama Bunny Senpai filminde hüzünlenmiştim, tavsiye de ederim.

Alakası yok ikisi ayrı filmler birisini izleyip sonra diğerini beğenmeyen saygısızlık-terbiyesizlik-ahlaksız (çok mu kaçtı ne) bir hareket yapmış olur, kesin kararım.
O kadarını zannetmiyorum. Aynı tarz şeyleri hissettiriyor iki seri. Ard arda izlenince biri daha ağır basmış olabilir ama Tenki no ko çokta altta kalacak bir seriymiş gibi gelmemişti bana.

Yok sonu gayet açıktı, teşekkür ederim. İzleyeli uzun zaman olmuştu dediğim gibi. Soran başka bir arkadaş vardı ona yardımcı olabilirsin.
Peki, o değil de biraz hüzünlendim final güzeldi ama filmin geneline mi yoksa tüm filmi 1080P izlediğim için giden internete mi emin değilim 😁. Bu arada cidden güzeldi. İyi öneri @MisakiTaro
Sonlarına doğru kafam çok karıştı tam olarak olayı kavrayamadım.
Bende sonları anlamadım. Hani kız ölmüştü?
Kız zaten ölmüştü, dağa çıktığında o mayalanmış pirinci(tükürükle mayalanmış) içiyor ya, oradan sonra işte olanları gösteriyor. Filmin başında gördüğümüz kız, oğlandan 3 yıl öncesini yaşadığı için (ayrıca animedeki bak abartmıyorum en saçma şey bu, hiç mi yıla tarihe bakmadınız arkadaş) 3 yıl önceki haline o bilekliği veriyor. 3 yıl sonraki zamanda kız ölü ancak Taki'nin hafızası yerinde olduğundan kızı aramaya gidiyor, 3 yıl önce herkesin öldüğünü duyunca dağdaki o şeyi içiyor, hatırlarsan o pirinçli şey için "kızın yarısı" demişti ninesi. Bu sayede bir şekilde tekrardan beden değişiyorlar 3 yıl önceki zamanı birlikte yaşıyorlar kısaca. Herkesi tahliye ediyorlar, bu sayede kız ölmüyor, ancak yaşananlar değiştiğinden midir tam kestiremedim birbirlerini unutunca biraz karışıyor olaylar. Yani Taki'nin gözünden bakarsan geçmişte yaşadıkları değişmiş oluyor diyebilirsin. Mitsuha'nın gözünden bakarsan gelecek değişiyor diyebilirsin bu mantıkla.

İzlememi tavsiye eder misiniz?
Değer mi yani bu anime izlenmeye?
Çok fazla film izlemem, ben sıkılmadım hatta oldukça eğlendim. Eğer çok aşk-meşk bir şey arıyorsan belki o kadar tatmin etmeyebilir, ama birbirlerinin uğruna bir şey yapıyor olmalar bence sarılıp-öpüşmeleri kadar iyidir en azından. Yani izle bence. Bir de hocam sen soruyorsun ama izliyor musun:D?

Geri
Yukarı