Kimlik değiştirme için gerekli belgeler nedir?

altaybond40

Decapat
Makaleler
1
Eski tip kimliğimi yeni kimlikle değiştirmek için randevu aldım, istenen belgeler dosyasında "fotoğraflı bir kimlik belgesi sunamaması halinde anne veya babanın beyanı alınır." yazıyor, bende ehliyet vs. hiçbir şey yok, şu an ki eski tip kimlikte fotoğraf yok. Yanıma yakınımı almam gerekir mi? Birde bu fotoğraflı kimlik bilgilerine neler dahil? 20220106_204347.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Nüfus cüzdanı/kimlik kartı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi.
  • Kurumların kendi mevzuatlarında kimlik yerine geçen belge.
  • Bir adet biyometrik fotoğraf.

Yanına 2 biyometrik fotoğraf falan al, birde kimlik ödemesini PTT'den yapacaksın bunları hallettikten sonra ilçe nüfus müdürlüğünde randevu alıp gideceksin.
İlçe nüfus müdürlüğüne gidince oradan da T.C NO ile sıra alacaksın.

Eski tip kimliğimi yeni kimlikle değiştirmek için randevu aldım, istenen belgeler dosyasında "fotoğraflı bir kimlik belgesi sunamaması halinde anne veya babanın beyanı alınır." yazıyor, bende ehliyet vs. hiçbir şey yok, şu an ki eski tip kimlikte fotoğraf yok. Yanıma yakınımı almam gerekir mi? Birde bu fotoğraflı kimlik bilgilerine neler dahil?Eki Görüntüle 1262752
Baba kabul edilmiyor. Annenden başkasıyla gidersen işlem yapılmıyor.

Yok reşit oldum ama fotoğraflı kimlik belgesi istiyorlar benim şimdiki kimlikte bile fotoğraf yok. Belge vs çikartırmam gerekiyor mu ?
Fotoğraflı kimlik belgesine pek gerek yok.
PTT'den kimlik ücreti öde ve makbuzunu yanında tut.
Ardından ilçe nüfus müdürlüğüne randevu al.
( İnternetten alınabiliyor. )
Randevuya giderken yanında biyometrik fotoğraf bulunsun, birde velinle gitmeyi unutma.
Eski kimliğini de yanına al, eskisini işlemleri hallederken iptal edecekler ve işlemlerin bitince geçici kimlik belgesi verecekler.

Reşit olsan bile yanında annen olmalı diye biliyorum. Yine de sen bilirsin geri gönderirlerse demedi deme :)
Peki bu fotoğraflı belge işini nasil halledicem? Elimdeki kimliğe fotograf yapistirmam lazim galiba, bu nereden hallediliyor? ;
"...geçici kimlik belgesi gibi geçerli fotoğraflı resmi bir belge ve son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ile yapılmaktadır."
Randevuya giderken yanında biyometrik fotoğraf bulunsun, birde velinle gitmeyi unutma.
Eski kimliğini de yanına al, eskisini işlemleri hallederken iptal edecekler ve işlemlerin bitince geçici kimlik belgesi verecekler.
Resit olsakta olmasakta illa yakinla gitmek gerekiyor galiba :I

Peki bu fotoğraflı belge işini nasil halledicem? Elimdeki kimliğe fotograf yapistirmam lazim galiba, bu nereden hallediliyor? ;
"...geçici kimlik belgesi gibi geçerli fotoğraflı resmi bir belge ve son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ile yapılmaktadır."

Resit olsakta olmasakta illa yakinla gitmek gerekiyor galiba :I

@ZCPS21

Sonuna kadar doğru bu şekilde işlemleriniz tamamdır.

Geri
Yukarı