Kimsenin düşünmediğini düşündüğünüz şeyler

Kratos Father

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Zaman zaman saçma, gereksiz, anlamsız ve faydasız bir şey aklımıza geldiğinde veya bir şeyi düşünüp onun en gerçek dışı ihtimalini zihinde canlandırdığımızda "yok canım bu kadarını kimse düşünmemiştir" diyip o fikrin mucidinin kendimiz olduğuna inanıp bu kafayla araştırma yaptığımızda psikolojik veya sosyolojik olarak önemli bir konu veya üzerine yazılmış onlarca makale bile olduğunu bulabiliyoruz.

Fikrin mucidi olduğunu düşündüğünüz neleriniz var dökülün bakalım :)

Zaman zaman saçma, gereksiz, anlamsız ve faydasız bir şey aklımıza geldiğinde veya bir şeyi düşünüp onun en gerçek dışı ihtimalini zihinde canlandırdığımızda "yok canım bu kadarını kimse düşünmemiştir" diyip o fikrin mucidinin kendimiz olduğuna inanıp bu kafayla araştırma yaptığımızda psikolojik veya sosyolojik olarak önemli bir konu veya üzerine yazılmış onlarca makale bile olduğunu bulabiliyoruz.

Fikrin mucidi olduğunu düşündüğünüz neleriniz var dökülün bakalım :)
Tuvalette iken deprem olması.

Lise ve universite sinavlarinda 1 tane fizik sorusu kacirmadim, hala net cevap veremedigim kanayan yaramdir:

1611564944712.png

Sekil 1.A da gorulen ve herkesin defalarca karsilastigi ezik cakmaklarin altindaki gaz haznesi nasil U borusu sivi basinci prensiplerini bu kadar kafasina gore esnetebiliyor? Farkli teorilerim olsa da tatmin edici bir sonuca ulasamadim henuz.

( Sivi yukseklikleri esit degil, hatta bu cakmaklarda gaz haznesindeki sivinin yukselti farkini kafaniza gore degistirebiliyorsunuz. )

Bunu lisede hocama sormustum "Ben bir dusuneyim bunu" demisti kendisi.

Geri
Yukarı