Kimseyle konuşma isteğimin kalmaması

Kimseyle konuşmadığınız için insanlarla konuşmakta sıkıntı çekiyor olabilirsiniz. Yani demek istediğim birisiyle konuşmadıkça ufuk gelişmez bir şeyler alamazsın, öğrenemezsin, toplumla veya insanlarla paylaşacağın bir şey olmaz. Demek istediğim sorunu kendiniz yaratıyorsunuz. Kendinizden emin bir şekilde karşınızdakiyle sohbete girin, sohbet ne kadar saçmalarsa saçmalasın heyecanlandığını aklınıza konu gelmediğini falan çaktırmayın. Allah ne verdiyse konuşun bir şeyler devamı gelir o sohbetin istemeseniz bile.
İlk cümleniz bana baya mantıklı geldi. Gerçekten kimseyle konuşmadığımdan artık kimseyle paylaşma ihtiyacı duymadığımdan bu sorun başlamış olabilir mi ?

Bunda 2 seçenek var; ya kafa dengi biri bulamıyorsunuz, ya da açık laflı konuşmak gerekirse hiçbir zevkiniz olmadığı için konuşacak bir konu bulamıyorsunuz. Eğer 2. seçenek ise sizinki, genelde insanların yaptığı hobilere, konuştukları şeylere göz atın. Ön yargıyla yaklaşmayın. Hiç olmadı, müzik dinleyin.

Hmmm. İlgilendiğin alanlar nelerdir? Herkesin kafa dengi olacağı birbiriyle anlaşacağı insanlar vardır.

İlgilendiğim alan gibi bir şey yok. Müzik dinlemeyi, anime izlemeyi oyun oynamayı seviyorum.
Ortak bir konu bulunca zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsun bütün gün dediğimde lafın gelişi yani uzun süre demek istiyorum.
Galiba sıkıntı benim :). Sıkıcı bir insan olarak doğmak kaderimde varmış düzelmiyor arkadaş.

İlgilendiğim alan gibi bir şey yok. Müzik dinlemeyi, anime izlemeyi oyun oynamayı seviyorum.

Film dizi izlemeye başla. Kitap oku herhangi bir spor ile uğraş farklı alanlarla uğraşıp kendine bir şey edin yani. Aynı şeyi bende yaşıyordum bunları yaptım düzeldi. Bu arada hangi müzik türüyle ilgileniyorsun? Bende dinlerim bayağı.

Bunlar hakkında konuşabilirsin mesela yeni çıkacak oyunlar hakkında muhabbet edebilirsin bir arkadaşım ile cyberpunk 2077 çıkmadan önceki gün nasıl olur edilir başka oyun firmaları ne tepki verir filan diye 3 saat mesajlaşmıştık.

İlk cümleniz bana baya mantıklı geldi. Gerçekten kimseyle konuşmadığımdan artık kimseyle paylaşma ihtiyacı duymadığımdan bu sorun başlamış olabilir mi ?
Benim düşüncem daha çok o yöne. İnsanlara kendinizi pek de sıcak hissetmiyorsanız ailenizle sık sık konuşmaya başlayın. Zaten ailenin bir araya tam olarak geldiği çoğu zaman tek yer akşam yemeğidir. Çoğu konular orada konuşulur. Annenizle babanızla konuşmanız sizi daha çabuk alıştıracaktır. Ayrıca insanların sadece sorduğu sorulara cevap vermekle yetinmeyin, daha çok diyalog kurma üzerine konuşun. Konuyla alakası olmasa bile bende geçen hafta şöyle yaptım falan deyin en azından.

Film dizi izlemeye başla. Kitap oku herhangi bir spor ile uğraş farklı alanlarla uğraşıp kendine bir şey edin yani. Aynı şeyi bende yaşıyordum bunları yaptım düzeldi. Bu arada hangi müzik türüyle ilgileniyorsun? Bende dinlerim bayağı.

Kendime bir alan bulmaya çalışıcağım teşekkürler. Dinlediğim şarkıların türlerini çok anlamam bilmem ama phonk diyolar sanırım, sözsüz sadece şarkısı olan müzikler dinlemeyi seviyorum.

Geri
Yukarı