Kimya bilmemek

Benysff

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500U
16GB RAM 3200mhz
RTX 3050 60w
Acer Aspire 7
Meslek
Öğrenci
Hiç kimya bilmiyorum. Lise 11. sınıf öğrencisiyim ve kimyadan ne anlıyorum ne de biliyorum. Saatlerce çalışmama rağmen aynı konudan önüme farklı soru koy bilemiyorum. Ne önerirsiniz? Antrenmanlarla matematik gibi derslerde sadece tahtayı izliyorum 10.sınıf kimyası neredeyse hiç yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
resim_2021-01-07_233519.png

Bireysel öğrenme materyalleri kısmında bu şekilde temel şeylere erişebilirsiniz. Tabii 10. sınıf müfredat sıralaması nasıldır bilmiyorum.

Hiç kimya bilmiyorum. Lise 11. sınıf öğrencisiyim ve kimyadan ne anlıyorum ne de biliyorum. Saatlerce çalışmama rağmen aynı konudan önüme farklı soru koy bilemiyorum. Ne önerirsiniz? Antrenmanlarla matematik gibi derslerde sadece tahtayı izliyorum 10.sınıf kimyası neredeyse hiç yok.
Dostum kimya hem TYT hem AYT çok kolay bir ders. 10. Sınıfta kimyanın temel kanunları konusu çok önemli, 11 ve 12 konularında kullanılıyor o bilgiler. 11'i anlamama sebebin 10. Sınıftaki eksikler olabilir. 9'da eksiğin varsa önce 9'u hallet. Konuyu iyi öğrenip 1-2 soru tipini gördükten sonra kimyayı rahat yaparsın. 11'de sadece gazlar zorlayabilir ondan sonraki konular çok kolay.

Kimya zor bir ders değil ki. Gazlar ve Organiği zordur sadece. Bazı konularının mantığını anlamak zor olabiliyor. Örneğin mol kavramı. 1 haftada bitirebilmiştim. Fakat şimdi sorularını kolayca çözüyorum. Kimya Adası YouTube kanalını da öneririm.

Geri
Yukarı