Kimya, fizik, biyoloji gibi sayısal derslere nasıl çalışılır?

ekinakpınar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba herkese sorum başlıktaki gibidir şu an 10.sınıfım ve maalesef fizik, kimya, biyoloji derslerin kötü bu derslerden geçmem lazım sizce nasıl bir yol izlemeliyim nasıl çalışmam lazım hoca dersi anlattığı gün konu tekrarı yapıyorum ama sorulara bir daha dönüp baktığımda yapamıyorum sizlere sormak istedim nasıl çalışmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba herkese sorum başlıktaki gibidir şu an 10.sınıfım ve maalesef fizik, kimya, biyoloji derslerin kötü bu derslerden geçmem lazım sizce nasıl bir yol izlemeliyim nasıl çalışmam lazım hoca dersi anlattığı gün konu tekrarı yapıyorum ama sorulara bir daha dönüp baktığımda yapamıyorum sizlere sormak istedim nasıl çalışmalıyım?

Bende 10. sınıfım biyoloji çok sayısal değil kolay gibi duruyor biyoloji daha çok ezber işi yani fizik ve matematik zor kimya da ise mol konusu vb. Aşırı kolay azıcık çalışırsan anlarsın ama şu şekilde yapabilirsin:
Mesela pazartesi salı çarşamba bahsettiğin dersler var diyelim bu günlerde eve gelince bu derslerde işlediğin konulara çalış sonra hafta sonu geldiğinde de o hafta bu derslerde işlediğin tüm konulara çalış.

Biyoloji AYT kısmını şematize olarak, resim çizerek falan çalışacaksın aklında daha çok kalıcı olur diğerlerini bilmem.

12. sınıf öğrencisiyim ve bu sene sınava gireceğim. Biyoloji %90 ezber başka çaren yok. Fizik ve Kimya kesinlikle pratik soru çözerek anlayabiliyorsun. Kimya için mol konusunu çok iyi anlamak bütün kimya konularını anlamanı sağlar. Fizik için yorum yapamayacağım çünkü benim de fiziğim çok iyi değil ama test çözmek ve pratikten geçiyor yol.

Bende 10. sınıfım biyoloji çok sayısal değil kolay gibi duruyor biyoloji daha çok ezber işi yani fizik ve matematik zor kimya da ise mol konusu vb. Aşırı kolay azıcık çalışırsan anlarsın ama şu şekilde yapabilirsin:
Mesela pazartesi salı çarşamba bahsettiğin dersler var diyelim bu günlerde eve gelince bu derslerde işlediğin konulara çalış sonra hafta sonu geldiğinde de o hafta bu derslerde işlediğin tüm konulara çalış.
Tavsiyen için çok sağol dediğin gibi aslında sözelim iyi benim biyolojiyi halledebilirim ön yargılı olmamak lazım matematikten bir yana benim sıkıntım yok yapabiliyorum

Hocam konu tekrarı yaptıktan sonra konu anlatımlarına bakabilirsiniz ayrıca kolay soru bankaları çözerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Geri
Yukarı