Kıng 13-mask RAM'ler H510M anakarta uymuyor mu?

M_qrif

Attopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben kıng 13-mask almak istiyordum. Bir şey gözüme çarptı, RAM'leri 3600 MHz takmışlar ancak anakartta 3200 MHz yazıyordu. Biraz cahilim bu konularda, yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-07-08 205838.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-08 205838.png
    58,1 KB · Görüntüleme: 19
  • Ekran görüntüsü 2022-07-08 205916.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-08 205916.png
    16 KB · Görüntüleme: 16
Arkadaşlar ben kıng 13-mask almak istiyordum. Bir şey gözüme çarptı, RAM'leri 3600 MHz takmışlar ancak anakartta 3200 MHz yazıyordu. Biraz cahilim bu konularda, yardım eder misiniz?

Sorun değil RAM'ler anakart ve işlemcinin desteklediği kadar çalışır.
Eğer bu modülden iki tane almayı düşünüyorsanız Dual kit olarak alın bu resimdeki Single kit.

Sisteme baktım RAM'ler 16 GB hocam 2 adet gözüküyor Dual channel olarak çalışacaktır.

Dosya Ekleri

• IMG_20220708_211432.jpg
    IMG_20220708_211432.jpg
    36,6 KB · Görüntüleme: 6
İtopya onu otomatik Single kit yapmış ve toplamış sorun olurmuki.

Bazı anakartlar sorun yapıyor bazısı yapmıyor.
İtopia ya yazılı olarak bu durumu yazın derim.
Yazacağınız metin RAM'leri Dual kit olarak takmadığınızı fark ettim.
RAM kaynaklı bir sorun yaşamam halinde Dual kit bellekler ile değişim yapacağınızı garanti etmenizi rica ediyorum de.

Bazı anakartlar sorun yapıyor bazısı yapmıyor.
İtopia ya yazılı olarak bu durumu yazın derim.
Yazacağınız metin RAM'leri Dual kit olarak takmadığınızı fark ettim.
RAM kaynaklı bir sorun yaşamam halinde Dual kit bellekler ile değişim yapacağınızı garanti etmenizi rica ediyorum de.

Herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum hocam sitelerinde Single kit olarak gözüküyordur fakat Dual kit olandan takıyorlardır.

Herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum hocam sitelerinde Single kit olarak gözüküyordur fakat Dual kit olandan takıyorlardır.

Umarım öyledir.
O sistemleri kuran adamlar iki ay eğitim alıp iş başı yapıyorlar.
Dual kit nedir onu bilmeyen teknisyen gördüm de o sebeple sistemlerimi internetten almam.

neden böyle insanları uğraştırıyolarki direk 1000 tl ye taksalardı 3200mhz16 gb dual ram leri direk alsaydık
onun dışında yardımlarınız için teşekkürler itopya ya ileti göndereceğim şimdi

hesap açamıyorum doğrulama kodu gönderdim diyor ama yok galiba mesai saati dışı olduğu için yarına kaldı iş inş stoklar bitmez

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı