Kingboss AC1200 5GHz görmüyor

bdrhncagriozdmrr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Modemim 5GHz destekliyor aktif olarak telefonda kullanmaktayım. Masaüstü bir bilgisayar aldığımda yanında bu cihazıda aldım ve ilk kurduğumda 5GHz görmüştü şifresini girmiştim. Sonra 5GHz kayboldu birdenbire bende 2, 4GHz'de kullandım sıkıntı yoktur diye. 2 ay geçti ve Steam'de bir anormallik vardı çok hızlı yüklüyordu. Bir baktım 5GHz'ye bağlıyım. Bir gidiyor bir geliyor farkında bile olmuyorum. Sizce neden böyle oluyordur? 5GHz desteklemesine rağmen böyle olmasının sebebi ne? Ayrıca 5GHz görmeyince sinirlendim ve Aygıt Yöneticisi'nden cihazı 5GHz koduna aldım aşağıda SS'i var. Sonra bir baktım 5GHz gelmiş daha şimdi şu an kullanıyorum. Fakat aşağıda SS'i olan ayarı Auto moda aldığımda 5GHz gidip 2, 4GHz geliyor. Ben hiçbir şey yapmadan 5GHz neden kullanamıyorum?

1672156628396.png

Modeme olan uzaklığın ve kanal olayı vs bu durumu etkiliyor sen Auto'ya alınca adaptör senin için en iyisini ayarlamaya çalışıyor modem arayüzünden 5G kanalını en düşüğe doğru çekersen 5G Auto'da gözükmeye başlayabilir.

Geri
Yukarı