Kingspec M.2 NVMe SSD UEFI BIOS'ta gözükmüyor

Violetbee

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, yeni bir M.2 SSD satın aldım ancak Windows Boot etmeye çalışırken bazı sorunlar yaşadım, yardımcı olursanız senirim.

Öncelikle M.2 SSD'yi ilk geldiğinde PC'ye taktım ve depolama olarak kullanabildim. Ancak ben depolama birimi olarak değil Windows'u bu M.2 üzerinden Boot etmek istiyordum. Dolayısıyla önce flash bellek hazırladım UEFI ve FAT32 şeklinde. Ardından M.2 SSD'yi GPT'ye çevirdim ancak BIOS üzerinde M.2 SSD UEFI'de gözükmüyor sadece Legacy'de mevcut. Windows'u kurduğumda sanki sistem Loop'a giriyor ve sürekli Windows yükleme ekranı açılıyor. Legacy'den UEFI'ye çevirdiğimde BIOS'tan yeni aldığım M.2 SSD kesinlikle gözükmüyor.

Çözümler için elimde ve yakınımda Windows cihaz şu an için yok eğer .exe programı kurmamı isterseniz maalesef ki kuramam, Mac için alternatif önerirseniz sevinirim.

Anakartım MSI B450M GAMING Plus, SSD Kingspec M.2 NVMe 512 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'u kurduğumda sanki sistem Loop'a giriyor ve sürekli Windows yükleme ekranı açılıyor.
USB belleği çıkartın kurulum bitince?
Legacy'den UEFI'ye çevirdiğimde BIOS'tan yeni aldığım M.2 SSD kesinlikle gözükmüyor.
Gözükmesi için içinde UEFI bir işletim sistemi olması lazım. O zaman Windows Boot Manager olarak gözükür. Bilgileriniz eskide kaldığı için siz orada halen daha bir SSD gözükecek sanıyorsunuz.
Kingspec M.2 NVMe 512 GB
Sarı Çizmeli Mehmet Ağa... Anlattıklarınız daha çok SSD sorunu değil de sizin tecrübesizliğiniz gibi ama aldığınız SSD'nin de ne olduğunu bilmiyorum.
Dolayısıyla önce flash bellek hazırladım UEFI ve FAT32 şeklinde.
Rufus ile yapın. FAT32 artık şart değil. GPT + NTFS olabilir.

Bu, bilmemenizden kaynaklanıyor. Gözükmesi için içinde UEFI bir işletim sistemi olması lazım. O zaman Windows Boot Manager olarak gözükür. Bilgileriniz eskide kaldığı için siz orada halen daha bir SSD gözükecek sanıyorsunuz.

Yanlış anlamayın, bilmediğim için sizden yardım istiyorum. Evet flash belleği çıkarttığımda bazen BIOS'a atıyor bazen DVD/CD hatası alıyorum. Bu yazdığım bilgileri de sizin 2018'de paylaştığınız Windows 8.1 M.2 SSD yükleme konunuzdan öğrenerekten uyguladım. Yardımcı olursanız çok memnun olurum

Gözükmesi için içinde UEFI bir işletim sistemi olması lazım. O zaman Windows Boot Manager olarak gözükür. Bilgileriniz eskide kaldığı için siz orada halen daha bir SSD gözükecek sanıyorsunuz.

Sarı Çizmeli Mehmet Ağa... Anlattıklarınız daha çok SSD sorunu değil de sizin tecrübesizliğiniz gibi ama aldığınız SSD'nin de ne olduğunu bilmiyorum.

Rufus ile yapın. FAT32 artık şart değil. GPT + NTFS olabilir.

Verdiğiniz yanıtlar yardımcı olmaktan daha çok yargılamak gibi? Günümüz kurlarından dolayı Evo 970 vb. SSD çeşitlerinden alamadığım için kusuruma bakmayın, maddi geliri o kadar yüksek birisi değilim.

Uyguladığım ya da yazdığım bilgiler 2017 2018 senesinden kalma bilgiler çünkü güncel bir bilgi bulamadım, zaten işimi halletmiş olsaydım ya da sorun yaşamasaydım buraya sizden ya da diğer kullanıcılardan yardım istemek amacıyla yazmazdım. Halihazırda Flash belleğimi Rufus ile oluşturmuştum ve UEFI olarak BIOS'ta gözüküyor. Ancak M.2 SSD'ye kurulum yaptıktan sonra flash belleği çıkarttığımda sistem otomatik olarak BIOS'a atıyor açılışta.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı