Kingston 1400 vs Samsung 860 Evo

Kesinlikle 860 Evo Samsung kalitesinden şaşmayınız anakarttan RAID özelliği açınca hızı muazzam değerlere erişebiliyor.

Ben birçok SSD kullandım. Ama Samsung SSD'lerin performansını hiçbir SSD'de göremedim açıkcası.

Kingston SSD'lerini kullandınız mı? Kullandıysanız performansları nasıl?
Kesinlikle 860 Evo Samsung kalitesinden şaşmayınız anakarttan RAID özelliği açınca hızı muazzam değerlere erişebiliyor.

Peki benim alacağım anakartta bu RAID özelliği var mı?

A400 f/p değil sadece ucuz, alabilirseniz önerim 860 EVO. Ama o 100TL farkı vermek istemiyorsanız WD Blue 3D veya Sandisk Ultra 3D'ye de bakın, performansları yakındır. Üçü de 5 yıl garantili zaten sorun çıkarmazlar.

Kingston SSD'lerini kullandınız mı? Kullandıysanız performansları nasıl?
Peki benim alacağım anakartta bu RAID özelliği var mı?
Arkadaşın dediği RAPID mode galiba. RAM'i kullanarak SSD'ye biraz ekstra hız veriyor. Ama güç kesintisi oldu mu verilerinizin gitme olasılığı da artıyor, zaten günlük kullanımda pek fark yaratmıyor.

A400 F/P değil sadece ucuz, alabilirseniz önerim 860 Evo. Ama o 100TL farkı vermek istemiyorsanız WD Blue 3D veya SanDisk Ultra 3D'ye de bakın, performansları yakındır. Üçü de 5 yıl garantili zaten sorun çıkarmazlar.

Arkadaşın dediği Rapid mode galiba. RAM'i kullanarak SSD'ye biraz ekstra hız veriyor. Ama güç kesintisi oldu mu verilerinizin gitme olasılığı da artıyor, zaten günlük kullanımda pek fark yaratmıyor.

Kararımı verdim galiba :D Samsung 860 Evo alacağım Rapid mode u yapmayı düşünmüyorum.

A400 F/P değil sadece ucuz, alabilirseniz önerim 860 Evo. Ama o 100TL farkı vermek istemiyorsanız WD Blue 3D veya SanDisk Ultra 3D'ye de bakın, performansları yakındır. Üçü de 5 yıl garantili zaten sorun çıkarmazlar.

Arkadaşın dediği Rapid mode galiba. RAM'i kullanarak SSD'ye biraz ekstra hız veriyor. Ama güç kesintisi oldu mu verilerinizin gitme olasılığı da artıyor, zaten günlük kullanımda pek fark yaratmıyor.

Evet karıştırmış olabilirim galiba :D.

Geri
Yukarı