Kingston 2TB Fury Renegade vs Kingston 2048 GB KC3000 serisi

İkisinde de aynı NAND, aynı kontrolcü ve aynı boyutta DRAM var. Dolayısıyla ikisine aynı SSD demek pek de yanlış olmaz. Ufak tefek farklılıklar için fiyat farkına değmez. Ucuz olan hangisi ise onu al.
Katılıyorum hocam, bütçe uygun tutulacaksa KC3000 tercih edilebilir. Bunun dışında Fury Renegade KC3000'e nazaran 400TB daha fazla veri yazma garantisi sunuyor, bu nedenle aradaki farka değeceğini düşünüyorum, siz ne dersiniz?

Katılıyorum hocam, bütçe uygun tutulacaksa KC3000 tercih edilebilir. Bunun dışında Fury Renegade KC3000'e nazaran 400TB daha fazla veri yazma garantisi sunuyor, bu nedenle aradaki farka değeceğini düşünüyorum, siz ne dersiniz?
TBW değerine önem vermiyorum, zira bu değeri el altından değiştiren markalar mevcut. Kingston yapıyor mu bilmiyorum, bu yüzden onlara bir söylemim yok, ancak TBW zaten önemsiz bir bilgi. Bir diskin ömrünü, üreticinin belirtmiş olduğu basit bir kağıt üstü değer belirlemez.

Kaliteli markalarda verilen değerlerin üstüne rahat çıkılıyor. Eski nesil Samsung'larda bile bu durum böyle. TBW bakılacak en son şeylerden biri. (Marka kaliteli ise)

Kaliteli markalarda verilen değerlerin üstüne rahat çıkılıyor. Eski nesil Samsung'larda bile bu durum böyle. TBW bakılacak en son şeylerden biri. (Marka kaliteli ise)
Bu konu hakkında bilgim var hocam.👍

TBW değerine önem vermiyorum, zira bu değeri el altından değiştiren markalar mevcut. Kingston yapıyor mu bilmiyorum, bu yüzden onlara bir söylemim yok, ancak TBW zaten önemsiz bir bilgi. Bir diskin ömrünü, üreticinin belirtmiş olduğu basit bir kağıt üstü değer belirlemez.
İkisi de benzer nitelikleri taşımasına rağmen, üretici neden 400TB fark belirtmiş, o da ayrı bir soru konusu.

İkisi de benzer nitelikleri taşımasına rağmen, üretici neden 400TB fark belirtmiş, o da ayrı bir soru konusu.
Markanın kendi içindeki model hiyerarşisinde Fury Renegade en tepede yer alıyor, dolayısıyla farkı olmalı, veya göz boyayabilmeli mi diyelim, bilemedim... :ROFL:

Bu konu hakkında bilgim var hocam.👍

İki SSD arasında elle tutulur bir fark yok. Fazla para verme gereğide yok dediğim gibi. Aynı yongayı, kontrolcü ve önbellekleri kullanıyorlar. Temelde aynı SSD olduğu için TBW pek bir şey ifade etmiyor. 400 TBW'nin pek bir anlamı yok yani. Almışken en iyisi alayım diyenler Renegade tercih ediyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı