Kingston 64 GB USB DataTraveler niye bu kadar ucuz?

Ne işe yarıyor? Telefonumdaki SD kart bile küçücük ama 128 GB. Zaten bulut kullanıyor insanlar. Eski bilgisayar çökerse Windows kurmaya yarayabilir.

SD kart da aynı kategoriye giriyor zaten. Benzer şeyler, ikisi de küçük ve kompakt. Bulut hizmetleri sürekli internet gerektirdiği için insanlar çok tercih etmiyor. Verilerimi elle taşımayı tercih ederim.

En uyduruk olanlar Kioxia ucuz beyaz modeller herhalde. Çok ısınıyorlar ben hayatımda öyle ısınan bellek görmedim, verdiği hızda 15MB yahu.
Eskiden Toshiba Hayabusa diye satılırdı onlar. 5-10 MB/s yazardı önceden. Bu biraz ilerlemiş hali demek ki. O da Toshiba'nın yada artık bellek alt markası olmuş Kioxia'nın en kötü ürünü. Her markanın böyle iyisi kötüsü var.

Bana da hep Sandisk kötü geldi. En az beş farklı modeli elimden geçti ve hepsi rezaletti. Bir daha almamaya karar verdim. Bundan son kalbim Kingston ile beraber. Hiçbir belleği veya SSD'si üzmedi beni.

Onlardan alayım diyordum dediğin iyi oldu. SanDisk Cruzer Blade'den iyidir ama. :)

Bilemiyorum onu hocam bende de eski SanDisk Cruzer Blade'ler var yeniler de var bozulanlar oldu ama en çok dayanan da onlar oldu. Kioxia ucuz beyaz USB'den daha kötüsü yok onu kesin söyleyeyim Cruzer Blade'ler o kadar kötü değildi benim kullandığım ama sizi bilemiyorum biraz şans.

Bilemiyorum onu hocam bende de eski SanDisk Cruzer Blade'ler var yeniler de var bozulanlar oldu ama en çok dayanan da onlar oldu. Kioxia ucuz beyaz USB'den daha kötüsü yok onu kesin söyleyeyim Cruzer Blade'ler o kadar kötü değildi benim kullandığım ama sizi bilemiyorum biraz şans.

Sandisk Cruzer Blade'lerin ucu plastik olduğundan kırılabiliyor fakat Kioxia aşırı dayanıklı. :)

SanDisk Cruzer Blade'lerin ucu plastik olduğundan kırılabiliyor fakat Kioxia aşırı dayanıklı. :)

O dayanıklılıkdan bahsetmiyorum, Kioxia olanlar çok ısınıyor ki en son isteyeceğim şey bir USB bellek için. Bu arada Cruzer Blade adında tek bir ürün yok metal olanlar vs. var onlarında adı Cruzer Blade olarak geçiyor.

Bende var mesela metal olup Cruzer Blade yazan.

Yeni konular

Geri
Yukarı