Kingston 8 GB HyperX Fury Black DDR4 2133MHz CL14 yanına uyumlu RAM tavsiyesi

Zwickhy

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.
MSI H110M PRO-VD anakart ile Kingston 8 GB HyperX Fury Black DDR4 2133MHz CL14 RAM kullanmaktaydım, yanına 8 GB RAM daha eklemek istedim fakat aynı modeli bulamadım. 2.elcilerle çok iletişimde bulundum hepsi piyasadaki sıfır fiyatından daha fazla fiyata satmaya kalktı sonrasında risk alıp aşağıda belirttiğim modeli aldım. Sonuç itibari ile 2 RAM sorunsuz C16 uyumlu bir şekilde çalışıyor. Eğer benim gibi Kingston HyperX KHX2133C14/8 2133MHz CL14 1.2 voltaj RAM kullanan varsa sorunsuz bir şekilde satın alabilir.

Anakart: MSI H110M PRO-VD.
Kullanmakta olduğum RAM:
Kingston HyperX KHX2133C14/8.
Yeni ekleme yaptığım RAM: Corsair Vengeance siyah 8 GB 2400MHz DDR4 RAM (BC-CMK8GX4M1A2400C16)
(Satın aldığım fiyat 270TL)

Son düzenleme:
Bazı arkadaşlar için açıklama getireyim.
CL değerinin farklı olması sorun teşkil etmez. RAM'lerde MHz, DDR ve voltaj değerleri aynı olduğu taktirde RAM'ler sıkıntısız çalışacaktır.

Dual channel olarak kullanıyorum 1 tane daha almama gerek yok. Burada belirtmek istediğim aynı ram kullanıcılarına yardımcı olmak. Ölücü 2.el satıcılarının tuzağına düşmemeleri için konuyu açtım.

Hocam bu RAM'le uyumlu olur mu?

Dosya Ekleri

• 123.PNG
    123.PNG
    7,1 KB · Görüntüleme: 64
Taktıktan sonra BIOS'a falan girmem gerekir mi? Sizce çünkü BIOS'a erişemiyorum PC açılmadan. Bir de aldığınız ürünün linkini koyabilir misiniz?
Ürünü takıp bilgisayarı başlattığınız an bilgisayarda donanım değişikliği algılandı diye uyarı çıkar. Bios ayarında voltaj değeri mhz değeri Auto'da duruyorsa değişiklik yapmadan bilgisayarı direkt başlatabilirsin.

dram - Hızlı Resim

(2400mhz olmasına mutlaka dikkat edin. 3000mhz olanın voltaj değeri 1.35v )

https://www.hepsiburada.com/corsair...m1a2400c16-p-HBV000001YJPG?magaza=Hepsiburada

Benim aldığım satıcı Hepsiburada'ydı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı