Kingston A2000 düşük yazma hızı

Shield33

Decapat
BIOS'ta AHCI açık. Firmware zaten güncel. Güç yonetiminde PCI'yi sinirlayan herhangi bir ayar yok. Bilgisayar: Monster Abra A5 v13.1.
Hem okuma hem de yazma hizlari 500'er mb/sn daha yuksek olsaydi cok güzel olurdu. Vaad ettiği hızları testlerde bir türlü alamiyorum. Beni üzen bir durum değil hatta bu farkı fark etmiyorum bile ama neden boyle olabilir? Windows'u kurdum ve öyle test yaptım. Ama arka planda diski kullanan program yoktu. Windows'u kurmadan önce mi yapmaliydim testi?
Resim eklemeyi unutmuşum 😀

Dosya Ekleri

• IMG_20200713_221512.jpg
    IMG_20200713_221512.jpg
    2,2 MB · Görüntüleme: 119
Son düzenleyen: Moderatör:
CrystalDiskMark programıyla test edip sonucunu paylaşın. Bir de CrystalDiskInfo programından görüntü paylaşın.
Bu arada soylemeyi unutmuşum önceden sadece HDD vardi PC'de. Onu cikarmadan kurdum yani su an SSD+HDD var ve AHCI acik. RAİD mi yapmaliydim? HDD performansı etkiliyor mu?

Dosya Ekleri

• IMG_20200713_220727.jpg
    IMG_20200713_220727.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 99
Hızlarınız normal. 1400 - 1900 MB/s. Belki okuma hızı biraz az denebilir ama bir sorun olacağını zannetmiyorum. Performans farkını hissetmezsiniz. Her şey güncel demişsiniz. Kingston'ın SSD Manager programı var galiba. Onu kurup kontrol edebilirsiniz veya kuruluysa tamamen kaldırın ve tekrar kurun. Bunun dışında yapılacak bir şey yok.

Hızlarınız normal. 1400 - 1900 MB/s. Belki okuma hızı biraz az denebilir ama bir sorun olacağını zannetmiyorum. Performans farkını hissetmezsiniz. Her şey güncel demişsiniz. Kingston'ın SSD Manager programı var galiba. Onu kurup kontrol edebilirsiniz veya kuruluysa tamamen kaldırın ve tekrar kurun. Bunun dışında yapılacak bir şey yok.
2000-2200mb/sn olması gerekliydi ama. Herkes o değerleri alabilirken benim alamamam ürün hatası mı var diye düşündürüyor.
Kingston'ın sitesinde sık sorulan sorularda benim sorumun şöyle bir cevabı var ama son bir yardımınıza ihtiyacım var:
NVMe SSD’lerimiz, yerel Linux ve Microsoft NVMe sürücülerine bağlı çalışır. Microsoft’un yerel NVMe sürücüleri, geçici yazma ön belleğine sahip NVMe cihazlarına Forced Unit Access (FUA) IO yazmaları ve Flush komutları vermektedir. Bu durum, genellikle DRAM ön belleğini atlayarak ve doğrudan NAND’a yazarak hedef SSD’de yazma önbelleklemesini kullanmaz. Bu davranışın sonucunda NVMe SSD’nin performansı azalır. Maksimum performans elde etmek için Windows’ta hedef sürücüde ön belleğe yazma ara belleği temizlemeyi devre dışı bırakmanız gerekir.

Bunu nereden yapıyorduk?

Son düzenleme:
Firmware güncel mi? kontrol edin. Son firmware performansı %8 arttırıyor.

Firmware güncel mi? kontrol edin. Son firmware performansı %8 arttırıyor.

Güncel.

Yeni konular

Geri
Yukarı