Kingston A2000 düşük yazma hızı

AllyFeedon

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
4
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 3100
GIGABYTE A320M S2H
XPG Gammix D30 (2x8 16GB)
Sapphire Rx 470 Nitro O.C
Zalman ZM500-LXII
SSD veya HDD modeli
Kingston A2000
Anakart
A320M S2H
Arkadaşlar aşağıya görüntüyü bırakacağım aldığım ilk gün test yaptığım zaman yaptığım test ile 2-3 gün sonra yaptığım testi atacağım neden böyle oldu? Firmware güncelledim az önce ona rağmen halen düşük yazma hızı mecvut forumda 10 tane konuya baktım benim ile aynı sorunu yaşayan baya insan var. Acaba dolu olduğu için mi? 240GB boş yer var.

SSD geldiği ilk gün yaptığım test;
1642346082003.png

Buda aldıktan 2 gün sonra;
1642346516724.png

Canım acayip sıkkın şuan çok büyük bir heves ile PNY CS3030 almak istiyordum ama alamayınca bunu almak zorunda kaldım neden böyle oldu ki? :(

Yazma hızı belki o sırada arka planda kullanımdan dolayı öyle çıkmış olabilir. Bilgisayarı 4 saat boyunca açıkta tut ve arka planda hiçbir şeyin işlem yapmadığını emin ol öyle test et.

Arkadaşlar aşağıya görüntüyü bırakacağım aldığım ilk gün test yaptığım zaman yaptığım test ile 2-3 gün sonra yaptığım testi atacağım neden böyle oldu? Firmware güncelledim az önce ona rağmen halen düşük yazma hızı mecvut forumda 10 tane konuya baktım benim ile aynı sorunu yaşayan bayağı insan var. Acaba dolu olduğu için mi? 240GB boş yer var.

SSD geldiği ilk gün yaptığım test;
Eki Görüntüle 1271999

Bu da aldıktan 2 gün sonra;
Eki Görüntüle 1272011

Canım acayip sıkkın şu an çok büyük bir heves ile PNY CS3030 almak istiyordum ama alamayınca bunu almak zorunda kaldım neden böyle oldu ki? :(

Yeniden başlatıp bir atto testi yapın.

As benchmark;
Eki Görüntüle 1272041
Hocam optimizasyonu nereden yapacağım?

Kingston'da optimizasyon seçeneği yokmuş. Kendi uygulamasının sağlık verisini veya CrystalDiskInfo verisini atın.

Elbette doluluk oranı arttıkça performans düşecektir fakat bu biraz fazla geldi. Bu yüzden sağlıktan şüphelendim.

Bu arada ani elektrik kesintisi oldu mu hiç?

Yeni konular

Geri
Yukarı