Çözüldü Kingston A2000 M.2 SSD format erkanında görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kalawardin

Centipat
4 Gün önce Inventus'tan Unlost Eco V2 topladım. İçinde Win10 Home kurulu olarak geldi M.2'nin üstüne. Fazladan SSD diskim vardı ve bunu PC'ye takıp M.2'ye Win10 Pro yükleyecektim fakat yanlışlıkla SSD'ye Win 10 yükledim. Bunu yaptıktan sonra tekrar döndüm format ekranına ve M.2 SSD gözükmüyordu. O günden beri denemediğim şey kalmadı ne yapabilirim?
Sistem:
  • Kingston M.2 SSD 250 GB.
  • AMD Ryzen 5 2600.
  • AMD B450M-A PRO Max.
  • NVIDIA GTX 1660 Super.
  • 16 GB G.Skill 2100.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet aygıt yöneticisinde gözüküyor. Güncelleme yaptığımda ise zaten güncel uyarısını veriyor.
SSD'de sorun olsaydı ilk geldiğinde Win 10 Home'da çalışamaz durumda olmaz mıydı hocam?

ÇÖZDÜM!
İnventustaki teknisyenin bana önerdiği Aoemi programı ile M.2 SSD'yi GTB formatına dönüştürdüm.
Ardından disk yönetiminde ayrılmamış alan olarak gözüktü. Yeni birim oluştur dediğimde ise dosya yöneticisinde gözükmeye başladı.(Yanlız Boot modda hala gözükmüyor bunu sorduğumda ise pek sıkıntı yaratmıyacağını söyledi) Hemen Win 10 kurulumuna girdiğimde ise 2 diskd e karşımdaydı.
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı