Kingston A2000 M.2 SSD yazma hızı birden düştü

tilank

Femtopat
Arkadaşlar merhaba SSD okuma hızım normalken yazma hızım birden düştü hem de yarı yarıya. Bunun nedeni sizce ne olabilir?

SSD modeli: Kingston A2000 500GB M.2 2200-2000MB/s.

Görseli aldıktan sonra tekrar test yaptım, bu sefer yazma hızı 2000 civarında çıktı. Tekrar yaptığımda da yine aynı 1000 civarı geziyor. Değerler çok fazla değişiyor, stabil değil.

ssd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam evet zarar vermez bu kış şartlarında böyle ise yazın 65 dereceyi geçer bence o yüzden önden uyarmak istedim kullanıcıyı.
Benim diskim bu şu an arkada 30 GB'lık dosya yedekliyorum.

Eki Görüntüle 825457

Geçmez bence benim evim kışın neredeyse daha sıcak oluyor yalıtma yapıldığından dolayı.
Bu arada 860 EVO ile karşılaştırılması pek doğru değil. Hızları aynı değil, ayrıca Samsung sonuçta tabii ki daha kaliteli olacak.
Ayrıca ekran kartının sıcaklığından da etkileniyor yeni ekran kartları 0dB olduğu için boşta bile 50 derece olabiliyor.

Geçmez bence benim evim kışın neredeyse daha sıcak oluyor yalıtma yapıldığından dolayı.
Bu arada 860 EVO ile karşılaştırılması pek doğru değil. Hızları aynı değil, ayrıca Samsung sonuçta tabii ki daha kaliteli olacak.
Ayrıca ekran kartının sıcaklığından da etkileniyor yeni ekran kartları 0dB olduğu için boşta bile 50 derece olabiliyor.

Mini ATX bir anakart kullanıyorum ve ekran kartıyla çok yakınlar onunda bir etkisi olduğuna ben de katılıyorum.
Bir test daha gerçekleştirdim 1215 yazma hızı çıktı okuma hızım hala 2000 civarı stabil yazma hızının doluluk oranı sebebiyle düştüyse garantiye göndermeyi düşünmüyorum.

Mini ATX bir anakart kullanıyorum ve ekran kartıyla çok yakınlar onunda bir etkisi olduğuna ben de katılıyorum.
Bir test daha gerçekleştirdim 1215 yazma hızı çıktı okuma hızım hala 2000 civarı stabil yazma hızının doluluk oranı sebebiyle düştüyse garantiye göndermeyi düşünmüyorum.

Hızınız düşmüyor o program stabil değil. test yaptığımda bana da 2-3 defa art arda yapmamı önermişlerdi. bir düşük bir yüksek çıkıyorsa bu programın sorunu.

Ben de kullandım tam olarak aynı modelini...Windows eski sürümlerde performans çok kötüydü, daha sonra güncel Windows 10 sürüme geri döndükten sonra belirtilen default hızların da bir tık üzerine çıktı :) Windows sürümün ne ?

Hızınız düşmüyor o program stabil değil. Test yaptığımda bana da 2-3 defa art arda yapmamı önermişlerdi. Bir düşük bir yüksek çıkıyorsa bu programın sorunu.

Sabah tekrar test gerçekleştirdim yine 900'lerde sinirimi bozmaya başladı bu durum doğrusu :D.
İhtiyacınız olan güncelleme var ise yapmak. (Sürücüler vs.)

Ek olarak iş görür. 😉

Güncellemeleri kontrol ettik hocam bir güncelleme bulunmuyor gözüküyor şu anda dediğiniz konuya da göz atacağım.
Ben de kullandım tam olarak aynı modelini...Windows eski sürümlerde performans çok kötüydü, daha sonra güncel Windows 10 sürüme geri döndükten sonra belirtilen default hızların da bir tık üzerine çıktı :) Windows sürümün ne?

Siz bunu yazdıktan sonra son sürüme güncelledim hocam ama bir değişiklik göstermedi yine değerler hala stabil değil anlam vermiş değilim doğrusu.

Geri
Yukarı