Kingston A2000 NVMe SSD, Aorus Gaming 3 tarafından tanınmıyor

Hocam BIOS'un görmediği Windows kurulduktan sonra göremesi de zor bence.

Siz USB'den çalışan Windows 10 ile bir deneyin açmayı. Windows GO galiba ismi ya da sergei strelec olarak aratın bunun İngilizce sürümünü kullanın direk açılır bilgisayarı.

Ben dün PCI-e slotunu M.2 NVMe slotuna çeviren aparatlardan aldım. Fakat aparatla bile çalışmadı SSD. Anakartla uyumsuz diye düşünüyorum. BIOS'ta denemediğim ayar kalmadı ama bir türlü tanımlayamıyor. Başka bilgisayarda ise takıyorum çalışıyor, üzücü oldu benim için. Satın aldığım yerde SSD'lerde sayaç var çalıştırınca tekrar iade alamıyoruz dedi. Şu anlık elimde kaldı ürün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Satın aldığım yerde SSD'lerde sayaç var çalıştırınca tekrar iade alamıyoruz dedi. Şu anlık elimde kaldı ürün.
Bu bir bahane değil. Tamam var da ürün uyumsuz kardeşim. Ne ala iş ya. Onda sayaç var alamıyoruz, bunda şu var alamıyoruz...

Tanıyan PC'de cihaza bir Firmware güncellemesi yapıp öyle dene:

Bende aynı anakart var şimdi öncelikle en güncel BIOS'u yüklerken hem ana BIOS hem yedek BIOS'u güncellemen gerekiyor yoksa problem olduğunda eski sürüm yedekte olduğundan onu kuruyor.
O nedenle ZIP'li dosyayı açıp içindekileri USB ne at ve BIOS'dan qflash yardımıyla yüklemeyi başlat o sana hem ana BIOS hem yedek BIOS yüklensinmi diye sorunca evet de bu kadar, sorunun tamamen çözülecek inşaallah.

Ekran7.png

Selam,
Kingston A2000 NVMe SSD satın aldım. Kullandığım anakart ise Gigabyte Aorus Gaming 3 2 tane M.2 slotu var. İki slot uda denedim fakat NVMe Configuration kısmında no NVMe device found yazıyor. SATA AHCI, Secure Boot açık, CSM disabled şeklinde denedim. Diğer tüm diskleri çıkarıp da denedim yine açılmadı. Ayrıca bir adet UEFI Windows USB'si yaratıp oradan baktım fakat kurulum esnasında yine NVMe'yi tanımlamadı. Acaba anakartım bu ürün ile uyumsuz mudur? Anakart BIOS Update ettim sonra tekrar düşürdüm fakat hiçbir türlü bulamıyor.

Eki Görüntüle 666504

Eki Görüntüle 666505

Eki Görüntüle 666506

Kardeşim bu sorunu nasıl hallettin şu an aynı durum ben de var Windows güncellemesi sonucunda NVMe disk görünmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı