Çözüldü Kingston A2000 SSD çıkartılınca Windows açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

firatbtw

Decapat
Daha fazla  
Depolama sistemleri:
  • Kingston A2000 480 GB SSD
  • Intel 600p 250 GB SSD.
  • 1 TB 7200 RPM HDD.

Sorun: Kingston olan SSD'ye işletim sistemini ilk başta Windows 11 olarak kurmuştum ve yeni bilgisayar aldım. Bu SSD modelini yeni aldığım bilgisayara takmak için hazırlamak istedim ve format attım. Format ekranında Kingston modelini biçimlendirdim ve Intel modelli olan işlemciye sistemi kurdum. Sistem ilk açılışta hep 2 sistem soruyordu, birisi Windows 10 diğeri Windows 11, hangisini açmak istersiniz diye ben de 10 kurmuştum ve 10'u açıyordum.

Daha sonra Windows 11 sistemini forumda dolaşarak silmenin yolunu buldum ve sildim fakat Kingston marka SSD'yi çıkarttığım zaman sistem direkt BIOS ile açılıyor ve hiçbir şekilde öteki modeli görmüyor ve bilgisayarı açmıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Ek olarak şu anda çok fazla BIOS'a girip çıktığımdan Microsoft şöyle hata vererek masaüstüne ulaşmamı engelliyor:
Bu oturum açma seçeneği, başarısız oturum açma girişimleri veya tekrarlanan kapanmalar nedeniyle devre dışı bırakıldı. Farklı bir oturum açma seçeneği kullanın veya en az 2 saat süreliğine cihazınızıı açık tutmaya devam edin ve tekrar deneyin.

Bu umarım düzelir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Laptopta iki SSD yuvası var değil mi? Peki Intel SSD'ye kurulu olan Windows UEFI mı? Hani madem ondan boot etmesini istiyorsun.
Evet iki SSD Yuvası var ve iki sistem de UEFI. İlk sistemi kurarkan bir hata yaptım sanırım yaptığım hata ise şöyle ilk sistemi biçimlendirdim fakat eski kalıntıları silmedim ve direkt öteki SSD'ye yeni sistemi kurdum böyle yapıp ilk sistemin yüklü olduğu SSD'yi çıkarınca hata alıyordum.

Sistemin kurulu olduğu ilk SSD'yi çıkarıp tekrar format attım ve bu sefer format ekranında kalıntıları sildim bu sefer sorunsuz çalışıyor bir sıkıntı yok. Diğer türlü çözmeyi çok isterdim fakat bilgisayarı acele birine vermem gerekiyordu. Yardımınız için teşekkürler.
Zaten işletim sistemi kurulu disk yoksa açılmaz. Elinizde kurulum USB'si varsa bununla birlikte deneyin.

Kingston modelini biçimlendirdim ve Intel modelli olan işlemciye sistemi kurdum.
SSD'ye demek istediğinizi varsayıyorum.

Intel SSD'ye UEFI Bootloader onarımı yapın, düzelmeli:

SSD'ye demek istediğinizi varsayıyorum.

Intel SSD'ye UEFI Bootloader onarımı yapın, düzelmeli:

Evet öyle demek istedim. Teşekkürler müsait olduğum ilk fırsatta hemen bakacağım.

@Recep Baltaş

Bu işlemi yaptım fakat sonuç hâlâ aynı. Kingston SSD Notebook'dan çıkınca direkt BIOS'a giriyor sistem. Bu sefer Kingston SSD olmadan direkt Intel SSD'ye format atmayağı deneyeceğim.

Zaten işletim sistemi kurulu disk yoksa açılmaz. Elinizde kurulum USB'si varsa bununla birlikte deneyin.

İlk başta sistemin kurulu olan SSD'yi format atma ekranında biçimlendirdim ve diğer SSD'ye işlemi kurdum fakat sistemin ilk kurulu olduğu SSD'yi bilgisayardan çıkartınca diğer sistemi görmeyip BIOS'a giriyor sanırım. Bu daha açıklayıcı olmuştur umarım :)

Laptopta iki SSD yuvası var değil mi? Peki Intel SSD'ye kurulu olan Windows UEFI mı? Hani madem ondan boot etmesini istiyorsun.
Evet iki SSD Yuvası var ve iki sistem de UEFI. İlk sistemi kurarkan bir hata yaptım sanırım yaptığım hata ise şöyle ilk sistemi biçimlendirdim fakat eski kalıntıları silmedim ve direkt öteki SSD'ye yeni sistemi kurdum böyle yapıp ilk sistemin yüklü olduğu SSD'yi çıkarınca hata alıyordum.

Sistemin kurulu olduğu ilk SSD'yi çıkarıp tekrar format attım ve bu sefer format ekranında kalıntıları sildim bu sefer sorunsuz çalışıyor bir sıkıntı yok. Diğer türlü çözmeyi çok isterdim fakat bilgisayarı acele birine vermem gerekiyordu. Yardımınız için teşekkürler.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı