Kingston A2000 SSD Hızı Nasıldır?

Dostum sen soru mu soruyorsun, kullanan kişileri yargılamayı? 6 TB hiç fazla değil, hatta çok az hiç veri yazmadım desek yeridir. Pek SSD'den anlamadığın belli, neyse sen öyle düşünmeye devam et. Sağlık sorunu niye normal olsun? Adı üstünde ömrü, bu kadar hızlı bitecek ise demek ki bir yanlışlık var.
Sakin ol.Ben seni yargılamadım.Dedim zaten yanlış düşünebilirim diye.

1 ay içinde pc almayı düşünüyorum.Yani sana ssd geldiğinde ben daha pc almamış olacağım.Bu arada Fortnite ın alanı 80GB. SSD yetersiz kalır mı demek istemiştim.
Yok yok benim dosya boyutu olarak bahsetmek istediğim şey örneğin o 80 gblık dosyayı ssd içerisinde bir yerden alıp bir yere taşımak isterseniz taşırken(yazma işlemi yapılırken) hız biraz düşebilir ama öyle çok sinir edicek bir düşüş değildir sanırım.

Sıklıkla büyük dosyalarla (ISO, 4k video vs.) uğraşıyorsan NVMe protokolünün hız farkını görürsun. Geri kalan durumlarda (random read'lerde) hızları SATA SSD'lerle benzerdir. Zaten sadece oyun oynayacaksan genelde sınırlayan SSD olmaz, ekran kartı veya işlemci olur.

A2000 gayet iyi bir SSD ama seçenekler arasında kaliteli SATA varsa (Ultra 3D, WD Blue, MX500, 860 EVO) fiyatına göre daha mantıklı bir seçim olur.

Son düzenleme:
Sizce bu ssd nin ömrü ortalama ne kadardır ?

1 gb derken ?Herhalde 500 gb ve 1 tb demek istedin.
Kimine göre 5 yıl kimine göre 10 yıl. Al 5 sene windowsu üstüne kur kullan, 5 sene sonra bi 500 gblık bir şey daha alıp windowsu o yeni aldığına kurarsın, bunu da ikinci yedek depolama yaparsın ve windowsun yükünden kurtulmuş olur. iki tane m2 girişin varsa tabi.
Kimine göre 5 yıl kimine göre 10 yıl. Al 5 sene Windows'u üstüne kur kullan, 5 sene sonra bir 500 GB'lık bir şey daha alıp Windows'u o yeni aldığına kurarsın, bunu da ikinci yedek depolama yaparsın ve Windows'un yükünden kurtulmuş olur. İki tane M.2 girişin varsa tabii.

Aslında şöyle bir istatistik de var: Sen ben gibi normal bir kullanıcının yorumunu görmüştüm, günde 7 ortalama 7 saat kullanıp 1 senede sağlık %5 düşüyor. 100/5=20 sene bile gidebilir ama tabii ki o SSD'nin sağlığı %20'lere düştüğü zaman fazla yüklenmeyip kenara ayırmak lazım.

Hatta 500GB A2000'in TBW değerine ulaşmak için 5 yıl (garanti süresi) boyunca her gün 190GB cıvarı yazma yapman gerekiyor. Yani ömür normal kullanıcıya sıkınyı olmaz, içindeki flash chipler ömrünü yitirinceye kadar başka yerde sıkıntı çıkar veya pc'ni de değiştirmen gerekir zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı