Çözüldü Kingston A2000 SSD'nin yanına HDD takılınca sistem geç açılmaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alihan hut

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bende Kingston A2000 M.2 SSD var. Bilgisayar 7-8 saniyede açılıyordu ama sonra HDD ekledim, 15- 20 saniyede açılmaya başladı. Bunun HDD ile bir ilgisi mi var? Yoksa anlamadım. Bilen varsa çok iyi olur.

Çözüm
SSD'ler in büyük dosyalar atıp yormadığın sürece yavaş yavaş hızı düşer. Normal bir şey HDD'ye kurulu değil. SSD'ye kurulu dedin. Zamanla hızı düşer. Doğal bir olaydır. Endişe etme.
Windows 10’un sürümünü 2004’e yükselttin mi? Çünkü bende nedense aynı SSD’yi başlarda kullanırken yıldırım gibiydi ama ne zaman güncelleme oldu biraz saçmalamaya başladı. Direkt bununla ilgili mi bilmiyorum ama sistem geç açılıyor, açılıyor ekran bozularak geliyor falan.

Windows 10’un sürümünü 2004’e yükselttin mi? Çünkü bende nedense aynı SSD’yi başlarda kullanırken yıldırım gibiydi ama ne zaman güncelleme oldu biraz saçmalamaya başladı. Direkt bununla ilgili mi bilmiyorum ama sistem geç açılıyor, açılıyor ekran bozularak geliyor falan.

Hocam ssdniz de sorun var mı? HD Tune deneme sürümü ve harddisk sentinel ile bir test edin. Crystaldisk infoda bozuk sektör var mı? Bir ona bakın isterseniz.

@Merttr5530 kontrol edeyim. En son virüsten şüphelendim. Kaspersky ve Mallwarebytes ile tam tarama yaptım ama sıfır sorun çıktı. Kingston yazılımı ile SSD’yi kontrol ettim o da sıfır hata çıkarttı. En son geriye Win 10 ve 2004 sürümü kaldı gibi açıkçası.

@Merttr5530 kontrol edeyim. En son virüsten şüphelendim. Kaspersky ve mallwarebytes ile tam tarama yaptım ama sıfır sorun çıktı. Kingston yazılımı ile SSD’yi kontrol ettim o da sıfır hata çıkarttı. En son geriye Win 10 ve 2004 sürümü kaldı gibi açıkçası.

Hocam bu Edge hesabım diğeri chromeydi. Windows 10 1909 kurmayı deneyin. Veya Recep abinin rehberiyle bu sürüme geçin.

Hocam bu Edge hesabım diğeri chromeydi. Windows 10 1909 kurmayı deneyin. Veya Recep abinin rehberiyle bu sürüme geçin.
Format atmadan 1909’a geri dönebilir miyim? Zaten ben güncellemek istemiyordum ama aptal şey kendi kendine oto güncellemeye geçmiş maalesef:)

Format atmadan 1909’a geri dönebilir miyim? Zaten ben güncellemek istemiyordum ama aptal şey kendi kendine oto güncellemeye geçmiş maalesef:)

Önceki sürüme dön ayarı olması lazım. Ama araştırma yapın. Belli bir tarihi var. Onu geçince geri dönme şansınız bitiyor diye biliyorum. Siz araştırın olmadı Windows 10 1909 bulup bir yerden kurarsınız. İyi Technopat'lar.

SSD'ler in büyük dosyalar atıp yormadığın sürece yavaş yavaş hızı düşer. Normal bir şey HDD'ye kurulu değil. SSD'ye kurulu dedin. Zamanla hızı düşer. Doğal bir olaydır. Endişe etme.

Tamamdır sağ ol

Evet evet bende güncelledikten sonra olduğunu düşünüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı