Kingston A400 240 GB SSD 500 mb/s 350 mb/s okuma yazma değerleri iyi midir?

strigoi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Universitetet i Agder
Kingston A400 240 GB SSD almama az bir miktar kaldı. Biraz araştırdıktan sonra okuma yazma değerlerinin bu olduğunu öğrendim. (500 MB okuma 350 MB yazma). Sizce iyi midir arkadaşlar? Bu SSD'ye birkaç oyun atarsam oyuna ne gibi katkıları olur? Büyük ihtimalle atmam çünkü bekleme süresi uzun süren oyunları oynamıyorum. HDD içinde de oyun için ayırdığım yaklaşık 200 GB boş alan var. Atarsam Fall Guys, Witcher 2-3 atarım belki. Çok bir katkı sağlayacağını düşünmüyorum yine de sorayım dedim. Teşekkürler.

Hocam, yazma hızı düşük kalmış. HyperX Fury alabilirsiniz.

Toshiba OCZ serisi veya HyperX serisine bakabilirsin. Bu değerler bir SSD için düşük kalmış.

Değerler gayet iyi HDD'ye göre farkını görürsünüz oyun açılış sürelerinde fark olur ve kronik sorunu yok. Apacer panther 240 GB modeline de bakabilirsiniz.

Hocam önerdiğiniz apacer SSD'lere baktım. Bir kronik sorunu var mı? 550 500 okuma yazma hızı varmış. Kaliteli mi?
Hocam, yazma hızı düşük kalmış. HyperX Fury alabilirsiniz.

Hocam apacer modeli kaliteli mi? Okuma yazma hızı 550 500 yazıyor. Sizce alınır mı? HyperX Fury'de alabilirim ama 240 GB bir tık bütçemi aşıyor.

@strigoi apacer, GeIL bu tür markalar yurt dışında çok satılıyor ve gayet kaliteli ülkemizde iyi ki tedarik edilmiş F/P kronik sorununu görmedim.

Teşekkürler hocam. Yanında iki tane 500 GB'lık harddisklerim var. Depolama olarak bir sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum sizce? Galiba bu SSD'yi alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı