Çözüldü Kingston A400 SSD okuma hızı çok düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Talha murat

Hectopat
Makaleler
1
Yer
BURSA
Arkadaşlar, 3-4 aylık bir cihazım var; sıfır aldım. Kingston A400 480 GB SSD var Kingston uygulamasına bakıyorum, sağlık durumu falan çok iyi, bir sorun gözükmüyor ama çok düşük. Mesela bir şey indiriren veya güncellerken mesela Fortnite yüklerken kasma falan olmazdı. Yavaş güncelllenmezdi. Her şeyi denedim ama kasma falan başladı. Bir şey açıyorum, 10-20 saniye sonra açılıyor. Ne olduğu hakkında bilmiyorum. Yardımcı olun lütfen.

Çözüm
Yani 6 ayda 95'e düşmesi normal bu SSD'ler ne kadar gidiyor genellikle.
Yazılan Toplam Bayt (TBW)4120GB: 40TB
240GB: 80TB
480GB: 160TB
960GB: 300TB
1,92TB: 600TB
Sizinkine 160 TB diyor, yani bunu 160 TB'den hesaplıyor yazılım, ama bu en az değer, SSD bu limiti geçseniz bile bir yere kadar normal çalışmaya devam eder.
Hocam işte gittikçe sağlığı azalıyor ve hızı düşüyor. 3-4 ay önce daha hızlı olması normal.(Büyük ihtimalle)

Crystal disk mark programı ile okuma ve yazma hızlarını test edin sonuçları bizimle paylaşın.

Tabii ektedir. Bu arada test yaparken güncellemeyi falan kapattım.
Arkadaşlar çok kısa sürede olamaz ve pat diye oldu bundan önceki günlerde tık demiyordu birkaç günde oldu sanırım.

Dosya Ekleri

• 74.PNG
    17,3 KB · Görüntüleme: 116
  • 565.PNG
    32,6 KB · Görüntüleme: 120
  • 56.PNG
    15,8 KB · Görüntüleme: 85
  • 1.PNG
    9,9 KB · Görüntüleme: 61
  • 56.PNG
    33,7 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleme:
Tabii ektedir. Bu arada test yaparken güncellemeyi falan kapattım.
Arkadaşlar çok kısa sürede olamaz ve pat diye oldu bundan önceki günlerde tık demiyordu birkaç günde oldu sanırım.
Benchmark sırasında arkada başka bir şey oluyor. Rastgele yazma ile sıralı yazma aynı çıkmaz başka türlü. Epic indirmesi sırasında gördüğünüz üzere hem okuma hem yazma yapılırken yazma hızı 434MB'a ulaşmış. Diskte sıcaklığın biraz yüksek gözükmesi haricinde sıkıntı yok. Kasada daha serin bir noktada daha uzun ömürlü bir disk sahibi olabilirsiniz.

Sağlık konusunda endişe etmemenizi tavsiye ederim. Ayrıntılı bilgi yukarıda.

Kasma konusunda iki ihtimal veriyorum:
1-) Size zamanla yavaş gelmeye başlamıştır.
2-) Sistem TRIM uygulamadığından yavaşlamaya başlamıştır.
Buradan PowerShell ile manuel TRIM uygulayıp kullanırsanız farkı hissedersiniz.

Arkadaşlar ben bilgisayarımı formatladım ayarlardan bulut sisteminden gene yüklettim şimdi gene test yaptım şu an normal mi bu 4K düşük geldi bana.

Bunu yaptım ama gene aynı ne yapacağımı bilmiyorum garantiye götüremiyorum ama bana sıkıntı yaratmıyor şu an bu arada sadece 4K yavaş yoksa diğer olarak hızlı yoksa normal hızmı.

Dosya Ekleri

• aa.PNG
    39 KB · Görüntüleme: 116
Son düzenleme:
4K normal, SSD'nin hızı da normal.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…