Çözüldü Kingston A400 SSD okuma hızı çok düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Talha murat

Hectopat
Makaleler
1
Yer
BURSA
Arkadaşlar, 3-4 aylık bir cihazım var; sıfır aldım. Kingston A400 480 GB SSD var Kingston uygulamasına bakıyorum, sağlık durumu falan çok iyi, bir sorun gözükmüyor ama çok düşük. Mesela bir şey indiriren veya güncellerken mesela Fortnite yüklerken kasma falan olmazdı. Yavaş güncelllenmezdi. Her şeyi denedim ama kasma falan başladı. Bir şey açıyorum, 10-20 saniye sonra açılıyor. Ne olduğu hakkında bilmiyorum. Yardımcı olun lütfen.

Çözüm
Yani 6 ayda 95'e düşmesi normal bu SSD'ler ne kadar gidiyor genellikle.
Yazılan Toplam Bayt (TBW)4120GB: 40TB
240GB: 80TB
480GB: 160TB
960GB: 300TB
1,92TB: 600TB
Sizinkine 160 TB diyor, yani bunu 160 TB'den hesaplıyor yazılım, ama bu en az değer, SSD bu limiti geçseniz bile bir yere kadar normal çalışmaya devam eder.
Evet. Bana biri çok düşük dediği için ben burada konu açtım fakat sağlığı 6-7 ayda %95'te
2-) Wear Leveling/Erase Count ile Sağlık Bilgisi: Orta segment modellerde denk geldiğim sağlık ölçüm yöntemidir. Örnek olarak Samsung EVO, Kingston A400, HyperX modelleri verebilirim. Bunun mantığı ise disklerdeki her hücreye ortalama olarak kaç veri yazıldığı verisini kullanmaktır, yani hücre eskimesini. Windows 10 işletim sistemi SSD diskleri her hafta disk birleştirme işlemine tabii tutarak disklere TRIM uygular. TRIM ile diskteki veriler farklı yongalara eşit olarak paylaştırılır ve diskte performans kazanılır. Disk az kullanılıyorsa daha çok TRIM uygulanır ve bu yüzden Wear Leveling Count çabuk artabilir. Genellikle sağlık %0 olsa da disk sorunsuz olabilir ve kullanılabilir. "100 – ( 100 * Average Erase Count / NAND max rated number of erase cycles)" formülü ile hesaplanır. Türkçeye çevirmek istemiyorum, sizin de isteyeceğinizi sanmıyorum.
Burada yazanı okuyun, o zaman sağlık çok yüksek demektir.

Yani diğer sağlık verileri iyi ise, Wear yazanın bir önemi yok. KSM'den SS alın, bir tek o değer düşükse iyi sağlığı, benimki 98'de ama hala son hızda.
959559,.PNG
956+6.PNG

Yani 6 ayda 95'e düşmesi normal bu SSD'ler ne kadar gidiyor genellikle.
Yazılan Toplam Bayt (TBW)4120GB: 40TB
240GB: 80TB
480GB: 160TB
960GB: 300TB
1,92TB: 600TB
Sizinkine 160 TB diyor, yani bunu 160 TB'den hesaplıyor yazılım, ama bu en az değer, SSD bu limiti geçseniz bile bir yere kadar normal çalışmaya devam eder.

Çözüm

Geri
Yukarı