Kingston Fury Beast RGB 3600 MHz CL17 alınır mı?

Overclock yaparken çiplerin önemi büyük oluyor. Ne kadar hız aşırtabileceğini belirtiyor.

Bunun dışında iki RAM'in çipinin aynı olması çift kanal modda sorunsuz çalışabilmesini garantiliyor. Aynı model RAM ancak farklı model çipler sorun yaratabiliyor beraber kullanımda.

Amazon'dan RAM'leri ayrı ayrı alın. Aldıktan sonra Thaiphoon programı ile çip modellerine bakın. İkisi de aynıysa kullanmaya devam edin. Farklıysa birini iade edip tekrar satın almayı düşünebilirsin.

Overclock yaparken çiplerin önemi büyük oluyor. Ne kadar hız aşırtabileceğini belirtiyor.

Bunun dışında iki RAM'in çipinin aynı olması çift kanal modda sorunsuz çalışabilmesini garantiliyor. Aynı model RAM ancak farklı model çipler sorun yaratabiliyor beraber kullanımda.

Amazon'dan RAM'leri ayrı ayrı alın. Aldıktan sonra Thaiphoon programı ile çip modellerine bakın. İkisi de aynıysa kullanmaya devam edin. Farklıysa birini iade edip tekrar satın almayı düşünebilirsin.
Çok teşekkür ederim bütün bildiklerini, üşenmeden yazıya döküp açıklamaya çalıştığınız için. Dediğiniz gibi yapacağım o zaman.

Biraz araştırdım, MSI B660 almıştım sanırım onlarda artırılabiliyor. Ama internette youtube videosu bulunmuyor bunun hakkında maalesef. Yazılı olarakta pek bilgi bulamadım ama son olarak dediğiniz gibi destekleyecek anakartım.

CL değeri kaç peki =?
Hocam b660 ile 5000 MHzye kadar kullanabiliyorsunun diye biliyorum donanım arşivinin videosunda görmüştüm

Geri
Yukarı