Kingston Fury Beast RGB 3600 MHz CL17 alınır mı?

Bütçe yetiyorsa Micron çipli Crucial öneririm.

Bir de crucial ballistix serisinin üretimine son verdi diye bir haber var ancak etkiler mi mevcut ürünleri?

Bir de crucial ballistix serisinin üretimine son verdi diye bir haber var ancak etkiler mi mevcut ürünleri?

Üretimi kesip kesmediğini bilmiyorum ama mevcut ürünleri performans anlamında etkilemez. Eğer üretim kesildiyse stoklar biter, yeni ürünlerin stokları gelir. Bu ürünün üretimi bitiyorsa illaki başka bir ürünün üretimi başlayacaktır diye düşünüyorum veya bazı DDR4 modellerin üretimini bitirip temelli DDR5 üretime ağırlık verebilirler.

@Artyom Alekseyevich Hocam selamlar. Önerir misiniz ramlerinizi, bende alacağım ve konu açmıştım 2 saat önce viper vs beast diye. Konum biraz uzak kaldı ve yazan yok. Almalı mıyım sizce ?

@Artyom Alekseyevich Hocam selamlar. Önerir misiniz ramlerinizi, bende alacağım ve konu açmıştım 2 saat önce viper vs beast diye. Konum biraz uzak kaldı ve yazan yok. Almalı mıyım sizce ?
Ben aldım kullanıyorum memnunum. Hynix DJR çipli geldi benim RAM'ler. OC potansiyelinin iyi olduğunu konuştuk bu konuda fakat ben OC yapmadım henüz. R5 5600 ve B450M S2H ile kullanıyorum. BIOS'dan Gear Down Mode'u ayarlamazsanız CL18 çalışıyor, ayarlarsanız CL17.

Öneririm.

Bende i5 12400F ile kullanacağım da. 5600 ve 12400F ramler için 3200 desteklediği yazıyor. Bunları 3600 olarak kullanabiliyor muyuz ?

Bende i5 12400F ile kullanacağım da. 5600 ve 12400F ramler için 3200 desteklediği yazıyor. Bunları 3600 olarak kullanabiliyor muyuz ?
Intel'in RAM desteğini pek bilmiyorum. Belki anakarttan anakarta değişiyordur desteği. H610'un 3200MHz RAM sınırı olduğunu biliyorum. B660 veya Z690 için araştırmak lazım.

Ben R5 5600'üm ile 3600 MHz kullanabiliyorum sorunsuz.

Biraz araştırdım, MSI B660 almıştım sanırım onlarda artırılabiliyor. Ama internette youtube videosu bulunmuyor bunun hakkında maalesef. Yazılı olarakta pek bilgi bulamadım ama son olarak dediğiniz gibi destekleyecek anakartım.

CL değeri kaç peki =?

Geri
Yukarı