Kingston Fury Beast RGB vs Corsair Vengeance Pro RGB vs RGB Pro SL

Blastarsk

Kilopat
Öncelikle iyi günler. Bu 3 RAM arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz? RAM'lerin RGB'sinin ASUS Armoury Crate ile birlikte stabil çalışması önemli. Bir de sanırım RAM'lerde B die, C die diye ayrımlar oluyormuş. Bunlar arasından hangisi daha kalitelidir?
RAM linkleri:
Kingston Fury Beast RGB: Kingston Fury Beast RGB16 GB 3600 MHz DDR4 CL17 DIMM (Kit of 2) : Amazon.com.tr: Bilgisayar
Corsair Vengeance Pro RGB: https://www.hepsiburada.com/corsair...z-cl18-ram-cmw16gx4m2d3600c18-p-HBV00000SVOG5
Corsair Vengeance RGB Pro SL: Corsair Vengeance RGB Pro SL CMH16GX4M2D3600C18 16 GB (2x8) DDR4 3600 MHz CL18 Ram Fiyatları ve Özellikleri

Kinston olan Ram CL17. Bu yüzden onu tercih edin. Corsair olan Ram'ler CL18. Kingston olan Ram hynix çip. Corsair Ram'ler Samsung B-die Yada mikron çip çıkıyor genelde. Biraz daha bütçe arttırabilirsen şu Ram'i öneririm.
Bazen indirimde 1100-1200 TL düşebiliyor. 3600 CL16 değerinde. Mikron E-die Yada Samsung B-die çip çıkıyor bu Ram'den. Overlock performansı falan da çok iyi.

Kinston olan Ram CL17. Bu yüzden onu tercih edin. Corsair olan Ram'ler CL18. Kingston olan Ram hynix çip. Corsair Ram'ler Samsung B-die Yada mikron çip çıkıyor genelde. Biraz daha bütçe arttırabilirsen şu Ram'i öneririm.
Bazen indirimde 1100-1200 TL düşebiliyor. 3600 CL16 değerinde. Mikron E-die Yada Samsung B-die çip çıkıyor bu Ram'den. Overlock performansı falan da çok iyi.
Cevap için teşekkürler, maalesef o kadarı bütçemi aşıyor. Muhtemelen dediğiniz gibi Kingston olanı tercih edeceğim. Bir de az önce bilgi sahibi oldum. Sanırım Kingston, HyperX markasını HP'ye devretmiş. Acaba bu kalitede bir fark oluşturur mu? Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir de şu Corsair olanlarda ram sıcaklıkları da görülebiliyormuş, Kingston'da da bu özellik var mıdır acaba? Son olarak üçü de Asus Armory Create yazılımda düzgün çalışıyor mu? Yani misal Corsair ram aldım, onun için Corsair'in iCLUE yazılımını yüklemem gerekir mi?

Kalitede bir fark oluşturmaz. Asus aura sync yazılımı ile Ram'lerin RGB'lerini senkorize olarak yönetebiliyorsun. İki Ram'de destekliyor. Asus armory create yazılımını bilmiyorum. Cosair İclue yazılımını yüklemene gerek yok. Asus aura sync yazılımını yükle. Anakartınızın modeli nedir ?

Kalitede bir fark oluşturmaz. Asus aura sync yazılımı ile Ram'lerin RGB'lerini senkorize olarak yönetebiliyorsun. İki Ram'de destekliyor. Asus armory create yazılımını bilmiyorum. Cosair İclue yazılımını yüklemene gerek yok. Asus aura sync yazılımını yükle. Anakartınızın modeli nedir ?
Anakartım Asus Tuf B550-PLUS. Kingston olanda da ram sıcaklığını görebiliyorsam muhtemelen onu tercih edeceğim.

Anakartınız Asus aura sync yazılımını destekliyor. Asus aura sync indirip Ram'lerin RGB'lerini yönetebilirsin. Ram zaten ısınan bir parça değil. Ram sıcaklıklarını görmenize gerek yok. İlla görmek istiyorsanız HWinfo programından bakılıyordu sanırsam ram sıcaklığına. Ama dediğim gibi Ram ısınan bir parça değil. Zaten alacağınız Ram'lerin üstünde soğutucuları var. Bu yüzden ısınmaz merak etmeyin.

Anakartınız Asus aura sync yazılımını destekliyor. Asus aura sync indirip Ram'lerin RGB'lerini yönetebilirsin. Ram zaten ısınan bir parça değil. Ram sıcaklıklarını görmenize gerek yok. İlla görmek istiyorsanız HWinfo programından bakılıyordu sanırsam ram sıcaklığına. Ama dediğim gibi Ram ısınan bir parça değil. Zaten alacağınız Ram'lerin üstünde soğutucuları var. Bu yüzden ısınmaz merak etmeyin.
Kingston olanın maalesef fiyatı artmış 😃. Peki bu ram için yorumunuz nedir, kingston olanı da kargoyla 970 TL'ye alacaktım zaten hem bu CL 16. CORSAIR CMW16GX4M2D3600C16 16GB (2x8GB) Vengeance PRO RGB Siyah 3600MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Güzel Ram. Lakin satıcı biraz sıkıntılı. Dey Elektronik diye aratırsanız internetten sorun yaşayan çok kişi var bu satıcıyla. Ama piyasa fiyatının altında. Eğer sıkıntı olursa iade ile uğraşırım diyorsanız alın. Kingston olan güzeldi ama şansınıza :)
Mesela birisi Ram siparişi vermiş ve sadece poşet gelmiş 😁 İade konusunda da sıkıntılı bir firmaymış. Genede karar sizin

Güzel Ram. Lakin satıcı biraz sıkıntılı. Dey Elektronik diye aratırsanız internetten sorun yaşayan çok kişi var bu satıcıyla. Ama piyasa fiyatının altında. Eğer sıkıntı olursa iade ile uğraşırım diyorsanız alın. Kingston olan güzeldi ama şansınıza :)
Mesela birisi Ram siparişi vermiş ve sadece poşet gelmiş 😁 İade konusunda da sıkıntılı bir firmaymış. Genede karar sizin
HAHAHAHAHHAHAH Eyvah aldım bile 😃. Sorun yaşarsam umarım gittigidiyor yardımcı olur. Neyse cevapların için sağ ol.

Geri
Yukarı