Kingston HyperX 7.1 AMP gerekli mi?

Stereo ses iyileştirmesi için de HyperX AMP gerekli mi?

• Oy verenlerin toplamı
    14

TC Mert Çakır

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
HyperX Cloud Alpha kulaklığım var ve bildiğiniz gibi Cloud 2 gibi kendi ses kartıyla birlikte gelmiyor. Bu sebepten dolayı anakartınıza ait ses kartını kullanmak zorunda kalıyorsunuz. HyperX'in ürettiği HyperX 7.1 AMP ses kartı, sürücü ve mikrofon iyileştirmesi yapar mı ikilemindeyim. Satın almamı tavsiye eder misiniz?

Anakart: MSI MPG Z390 GAMING Plus

Not: 7.1 sanal ses özelliğini kullanacağımı pek sanmıyorum. Asıl amacım Stereo'da ses ve mikrofon iyileşmesidir.

DxDiag:
Dxdiaggg.jpg

Realtek:
MSI Realtek.jpg

MSI Realtek mic.jpg

Önerilerinizi bekliyorum...

Son düzenleme:
Ben de Hyperx Cloud Core kullanıyorum. Ben de bu parçayı almayı düşündüm fakat gerek İngilizce gerek Türkçe kaynakları araştırdığımda deymeyeceğini söylüyorlar. Soğudum vazgeçtim açıkçası.

1 Ay önce açılmış konuya anca cevap geldi. Teşekkürler.
@Asım Demir @dogant @claus Konu hakkında bilginiz varsa bizimle paylaşır mısınız? Bu konu hakkında çoğu kişinin kafasında soru işareti var. Güncel konu da bulunmuyor yerli forumlarda.

Son düzenleme:
Valla anakartın rüya gibi bişeye benziyor. Ürün sayfasında altın kaplama ses jakları ve adını araştırdığımda ses kapasitörleri de Japon çıktı ki Japonlar o alanda da en iyilerini üretiyor. Benca oyunculuk için o kulaklıkta AMP felan gerekmez. Diğer konuda da bahsettiğim gibi günümüz ürünleri onboard ses yongasında yeterli performansı veriyor. AMP kullanmayı istemendeki neden nedir ? Bence sadece müzik prodiksiyonunda rol oynuyorsan veya abi ben çalan gitarın telindeki notayı almak istiyorum diyip 1500 2 bin TL lik noise cancelling vs içeren kulaklıklar kullanıyorsan almalısın AMP, onun dışında gerek yok gibi duruyor .
Özet: Alma bence gerek yok anakartın yeterli ve güzel.

edit: bir de sol ve sağ kanal pcb leri katman şekilde ayrı yapılmış senin anakartta elektriği sesten izole etmek için bu msi beni şaşırtıyor doğrusu 🧐 iyi ürün yani.

Valla anakartın rüya gibi bişeye benziyor. Ürün sayfasında altın kaplama ses jakları ve adını araştırdığımda ses kapasitörleri de Japon çıktı ki Japonlar o alanda da en iyilerini üretiyor. Benca oyunculuk için o kulaklıkta AMP felan gerekmez. Diğer konuda da bahsettiğim gibi günümüz ürünleri onboard ses yongasında yeterli performansı veriyor. AMP kullanmayı istemendeki neden nedir ? Bence sadece müzik prodiksiyonunda rol oynuyorsan veya abi ben çalan gitarın telindeki notayı almak istiyorum diyip 1500 2 bin TL lik noise cancelling vs içeren kulaklıklar kullanıyorsan almalısın AMP, onun dışında gerek yok gibi duruyor .
Özet: Alma bence gerek yok anakartın yeterli ve güzel.
Teşekkürler dostum. Anakartın kullandığı ses girişi: Realtek® ALC892 Codec

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı