Kingston HyperX Fury 8GB 2666Mhz RAM Yükseltme

CC76

Kilopat
Merhabalar, elimde Kingston HyperX Fury 8GB 2666Mhz ram mevcut. Yeni oyunlar için 8GB Ram yetmediği için 16GB'ye yükseltmek istiyorum ama bu elimde RAM'den hiçbir yerde bulamıyorum. Elimdeki RAM'in kodu "HX426C15FB/8". HepsiBurada da çok benzer Ram satılıyor ama onun kodu "HX426C16FB2_8". Maalesef gecikme süreleri uyumsuz olduğu için satın almadım. Sizce ne yapmalıyım? Satmalı mıyım? Satarsam ne kadar eder?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı MHz ve aynı CL değerine sahip RAM alabilirsiniz.
Team 8GB T-Force Dark Kırmızı 2666mhz CL15 DDR4 Ram (TM4TD266681RD)

Ve sanırım yanlış hatırlamıyorsam CL değeri düşük olan RAM CL değeri yüksek RAM ile eşitlenip 16 CL'de çalışıyordu. Net bilgim yok bir yerde okumuştum.

Bu konuda biraz foruma bakındım. Farklı Ram'lerin aynı özelliklerde olduğunda çalışabildiğine ama Dual Channel olmadığını söylüyorlar. Performans kaybının da olduğunu söyleyen var. Bu konuda bilgili biri bizi aydınlatırsa güzel olacak. @Recep Baltaş @Ali Güngör

Ben Türkiye'ye teslimat var diye gördüm.
resimler.PNG

Fiyat konusunda haklısınız. Ona bir şey diyemem. Ben sadece size bildirmek istedim.

İsterseniz Türkiye'de bulduğunuz ancak stokta olmayan mağazaları takip edin, belki RAM yeniden stoklara gelebilir. Ya da dediğiniz gibi, eğer hiç bulamazsanız satıp yeni kit alabilirsiniz veya takas yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı