Kingston HyperX Fury vs Gigabyte (240 GB)

Semih Kalkan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu tarz çok konu var biliyorum ama bayağı araştırdım ve en son bu iki SSD arasında kaldım. Laptop için kullanacağım.

Kingston için aşağıda detaylı veriler var ama Gigabyte için sadece rastgele okuma ve yazma (IOPS) değerleri var. Okumada biri daha iyi okumada diğeri daha iyi gibi. Hangisi daha avantajlı emin olamadım.

Ayrıca userbenchmark.com sitesinde şöyle bir karşılaştırma yaptım ama bazı özelliklerin ne anlama geldiğini bilmediğim için yorumlayamadım.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Aldıntısı.PNG
    Ekran Aldıntısı.PNG
    27 KB · Görüntüleme: 35
  • Ekran Adlıntısı.PNG
    Ekran Adlıntısı.PNG
    28,7 KB · Görüntüleme: 38
  • Ekran aAlıntısı.PNG
    Ekran aAlıntısı.PNG
    11,1 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Patriot Burst veya Gigabyte tercih edebilirsiniz. Daha uzun ömürlü olması açısından Patriot daha iyi olur. Ayrıca Gigabyte belirttiği sıralı yazma değerlerinin daha fazlasını veriyor.

HyperX Fury 3D, çok pahalı olduğu için zaten iyi bir tercih değil. 330 TL etmez.

Kalitelerine gelirsek ikisi de ahım şeyler değil. Üst seviye denebilecek en ucuz 250GB SATA SSD Ultra 3D herhalde ama o da çok ucuz değil, 380 TL. 320 TL iken çok daha iyiydi. HyperX Fury 3D'yi direkt elerdi. Daha ucuzu varsa bilmiyorum.

Patriot Burst ile HyperX Fury 3D'yi aynı fiyata satsalardı yine de Patriot Burst alırdım herhalde.
Karşılaştırırsak ikisi de D seviye SSD'ler. Ama aralarında farklar var.

İki SSD'de de genelde bütçe dostu modellerde gördüğüm kontrolcüler var.

Patriot Burst'de Phison S11 ve Fury 3D'de SM2258XT var.

''SM2258XT'' Bu kontrolcüyü hiç sevmiyorum açıkçası, hep düşük modellerde kullanılıyor. Eski ve DRAM desteği yok diye biliyorum bu kontrolcüyü.

James Donkey SSD de bunu kullanıyor. Bu kontrolcü beni bu SSD'den soğutuyor, fiyatı da tabii🤣

Phison S11 hakkında çok fikrim yok ama o da genelde D seviye SSD'lerde kullanılıyor. Bütçe dostu olanlarda yani. Daha iyi olduğunu düşünüyorum🙂

Kingston, Fury 3D için 80TB ömür garantilemiş. Patriot'da bu değer 180TB. Bu değerler aşılabilir, SSD 10TB veri yazdığında da bozulabilir ama Patriot'da 180TB olması güzel.

Patriot'da MTBF değeri, Fury 3D'nin iki katı. Çok önemli değil bu, çok bir şey anlatmıyor. Olması iyi ama.

Ayrıca Patriot'un kağıt üzerinde ardışık okuma hızı biraz daha iyi.

HyperX Fury 3D hakkında başka bilgi bulamadım.

Bence aralarından Patriot Burst biraz daha iyi, fiyatları karşılaştırınca zaten çok daha F/P.
Daha kaliteli bir şeyler istiyorsan Ultra 3D bakabilirsin. Bu arada Gigabyte yerine Patriot Burst alabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı