Çözüldü Kingston KC3000 SSD sonrası sistem yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

okan.kayci

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba. 2 TB M.2 SSD aldım. Taktıktan sonra PC aniden yeniden başlatıyor kendini. Ne mavi ekran neden bir hata alıyorum. Çat diye yeniden başlatıyor veya donup kalıyor. Ben yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. RAM'lerin yerini değiştirdim çözüm olmadı. Sizce neden olabilir?
Anakartım gen3 destekliyor. Gen 4 Kingston KC3000 aldım.
  • Anakart: ASUS A320M-K
  • Ekran Kartı: ASUS RX 6700 XT
  • RAM: Corsair Vengeance (2x16) 32 GB 3200 MHz
  • Güç Kaynağı: Everest EPS-550A 550W Power Supply
  • İşlemci: Ryzen 5600X
  • İşlemci Soğutucu: ID-Cooling SE 224 XT

Çözüm
KC3000'lerin orijinalinden çok sahtesi var piyasada. SSD'nin orijinalliğini kontrol et istersen.

Amazon Türkiye satıcısından aldım o yüzden orijinallikten yana şüphem yok.

Olay görüntüleyici üzerinden Windows günlükleri - sistem kısmından tarih saat bilgisini kontrol ederek aldığınız hataları görebilirsiniz. Ayrıca güncel tarihli minidump dosyası atmış olabilir, bu dosyaları da C:\Windows\Minidump içinde bulabilirsiniz.

Hiçbir şekilde dump dosyası oluşmuyordu mavi ekranda vermiyordu. OCCT ile test ettim PC kapandı. Eski SSD mi taktım sorunsuz şekilde OCCT yaptım. Tekrar yenisini yaktım kullanıyorum şu an sıkıntı yok gibi OCCT yaptım 10 dk kapanmadı. Sanırım yerine oturmayan bir kablo vs dolayısıyla sorun yarattı bir süre denemek gerekecek. Teşekkürler cevaplarınız için.
Olay görüntüleyici üzerinden Windows Günlükleri - Sistem kısmından tarih saat bilgisini kontrol ederek aldığınız hataları görebilirsiniz. Ayrıca güncel tarihli minidump dosyası atmış olabilir, bu dosyaları da C:\Windows\Minidump içinde bulabilirsiniz.

KC3000'lerin orijinalinden çok sahtesi var piyasada. SSD'nin orijinalliğini kontrol et istersen.

Amazon Türkiye satıcısından aldım o yüzden orijinallikten yana şüphem yok.

Olay görüntüleyici üzerinden Windows günlükleri - sistem kısmından tarih saat bilgisini kontrol ederek aldığınız hataları görebilirsiniz. Ayrıca güncel tarihli minidump dosyası atmış olabilir, bu dosyaları da C:\Windows\Minidump içinde bulabilirsiniz.

Hiçbir şekilde dump dosyası oluşmuyordu mavi ekranda vermiyordu. OCCT ile test ettim PC kapandı. Eski SSD mi taktım sorunsuz şekilde OCCT yaptım. Tekrar yenisini yaktım kullanıyorum şu an sıkıntı yok gibi OCCT yaptım 10 dk kapanmadı. Sanırım yerine oturmayan bir kablo vs dolayısıyla sorun yarattı bir süre denemek gerekecek. Teşekkürler cevaplarınız için.

Çözüm

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı