Kingston NV2 SNV2S/500G M.2 SSD hızı yarı yarıya düştü

Buran01

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Kingston NV2 SNV2S/500G
Anakart
H610M-E-D4 csm
Yaklaşık 4 ay önce aldığım M.2 SSD'de bir anda okuma yazma hızında yarı yarıya düşüş oldu. Normal hızı sıralı 3500 MB/s - 2100 MB/s.

crystal.png
Ek Açıklama 2023-07-11 001456.png

Yaklaşık 4 ay önce aldığım M.2 SSD'de bir anda okuma yazma hızında yarı yarıya düşüş oldu. Normal hızı sıralı 3500 MB/s - 2100 MB/s.

Eki Görüntüle 1856897Eki Görüntüle 1856898
Diskin %90'ı dolu olduğundan olabilir mi acaba?
Evet olabilirmiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Diskin %90'ı dolu olduğundan olabilir mi acaba?
Evet olabilirmiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Disk %90 hiç dolmadı ama ben yine de format atıp boş diske test yaptım sonuç yine aynı.

Disk %90 hiç dolmadı ama ben yine de format atıp boş diske test yaptım sonuç yine aynı.
Ekran resmine göre (%8'i boş görünüyordu sanki) oldukça dolu göründüğünden öyle yazmıştım yanlış mı anladım acaba? Neyse boş diskte de aynısı olduysa o zaman galiba dram'inin olmamasına veya kingston'a suç atacağım kusura bakmasınlar :(

Son düzenleme:
Haklısın. :/ Peki dram olan bir ssd önerin var mıdır ? 1TB
Ben de samsung'çu olduğumdan onu önermek isterdim ama hala sata 2'de olduğumdan nvme disklerini deneyemedim. Ancak samsunglarda pek sorun duymadığımdan bütçeniz uyuyorsa bakabilirsiniz. Kioxia'nın çok önerilen bir modeli vardı, ona da siteyi takip ederseniz bir ara rastlarsınız, ben rastlayamadım henüz :).

Hocam ben 970 EVO Plus almayı düşünüyor.

Ben de Samsung'çu olduğumdan onu önermek isterdim ama hala SATA 2'de olduğumdan NVMe disklerini deneyemedim. Ancak Samsung'larda pek sorun duymadığımdan bütçeniz uyuyorsa bakabilirsiniz. Kioxia'nın çok önerilen bir modeli vardı, ona da siteyi takip ederseniz bir ara rastlarsınız, ben rastlayamadım henüz :).

Kioxia G2 modeli sanırım bahsettiğiniz. Hem fiyat olarak da en uygunlardan birisi. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı