Çözüldü Kingston NV2 SNV2S/500G sahte mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
800

burhan0660

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston NV2 SNV2S
Anakart
Gigabyte H610M H DDR4
Arkadaşlar fotograf ekledim biraz yavaş onun sebebi ise anakart slotu PCI'e 3.0 X4 SSD PCI'e 4.0 X4 hızında ondan dolayı o hıza biraz takılıyor.
Kingston SSD Manager SSD'yi görmüyor. Acaba sahte mi diye bir düşüncem var. Eğer sahteyse bir bildiğiniz varsa belirtin sizlerde bu SSD'den mevcutsa programla kontrol eder misiniz? SSD'yi görüyor mu?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    534,1 KB · Görüntüleme: 153
Çözüm
Hocam NV2'nin çok farklı sürümleri varmış. Sizdeki sahte olmayabilir açıkçası.

Kontolcüler:
  • SMI SM2267XT
  • Phison E21
NAND Yongalar:
  • Intel 144L QLC
  • Toshiba 112L TLC
Sizdeki SSD SM2267XT kontrolcü ve Toshiba 112L BiCS5 TLC NAND yongaya sahip. Piyasada QLC olanlar da olduğundan şanslısınız.

Kontolcüler:
  • SMI SM2267XT
  • Phison E21
NAND Yongalar:
  • Intel 144L QLC
  • Toshiba 112L TLC
Sizdeki SSD SM2267XT kontrolcü ve Toshiba 112L BiCS5 TLC NAND yongaya sahip. Piyasada QLC olanlar da olduğundan şanslısınız.

Çözüm

Kontolcüler:
  • SMI SM2267XT
  • Phison E21
NAND Yongalar:
  • Intel 144L QLC
  • Toshiba 112L TLC

Recep hocam konuyu netleştirmek için SSD üzerindeki etiketi söksem bir fotograf çekip buraya koysam daha net bilgiler ortaya çıkacagını düşünüyorum "SSD garantisi falan pek umurumda degil sahte veya ilerleyen zamanda bozulsa bile maddi olarak beni zora sokacak şeyler değil" çekip koyayım bari. Görseli ekledim şimdi kontrolcü internette aradım diger Kingston SSD'ler de kullanıldıgını gördüm. NAND bellekler üzerinde Kingston NAND var orijinal olduğunu düşünüyorum.

Bu arada anladığım kadarıyla Kingston NV2 SSD'leri toplama gibi yapmış. Elde ne var XXX kontrolcü. Hangi NAND'lar var XXX Toshiba, Intel, Kingston bunları toplayınca vadedilen hızlara ulaşıyor mu? Evet ulaşıyor, topla hacı gönder gitsin. Bu yongalar kötü degildir tabii ki kalite standartlarını karşılıyordur. Sadece F/P ürün çıkarmak için bu tür SSD'ler üretmiş olabilir.

Dosya Ekleri

• IMG_20230323_104033.jpg
    IMG_20230323_104033.jpg
    196,9 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı