Çözüldü Kingston NV2 SNV2S/500G sahte mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
800

burhan0660

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston NV2 SNV2S
Anakart
Gigabyte H610M H DDR4
Arkadaşlar fotograf ekledim biraz yavaş onun sebebi ise anakart slotu PCI'e 3.0 X4 SSD PCI'e 4.0 X4 hızında ondan dolayı o hıza biraz takılıyor.
Kingston SSD Manager SSD'yi görmüyor. Acaba sahte mi diye bir düşüncem var. Eğer sahteyse bir bildiğiniz varsa belirtin sizlerde bu SSD'den mevcutsa programla kontrol eder misiniz? SSD'yi görüyor mu?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    534,1 KB · Görüntüleme: 154
Çözüm
Hocam NV2'nin çok farklı sürümleri varmış. Sizdeki sahte olmayabilir açıkçası.

Kontolcüler:
  • SMI SM2267XT
  • Phison E21
NAND Yongalar:
  • Intel 144L QLC
  • Toshiba 112L TLC
Sizdeki SSD SM2267XT kontrolcü ve Toshiba 112L BiCS5 TLC NAND yongaya sahip. Piyasada QLC olanlar da olduğundan şanslısınız.
Ürün gözükmüyorsa Kingston Firmware de aşağıdakilere rağmen sahtedir.
  • Bir ya da daha fazla Kingston® SSD
  • BIOS'ta AHCI modunun ayarlı olması
  • Windows®’ta yönetici öncelikleri

Arkadaşlar fotograf ekledim biraz yavaş onun sebebi ise anakart slotu PCI'e 3.0 X4 SSD PCI'e 4.0 X4 hızında ondan dolayı o hıza biraz takılıyor.
Kingston SSD Manager SSD'yi görmüyor. Acaba sahte mi diye bir düşüncem var. Eğer sahteyse bir bildiğiniz varsa belirtin sizlerde bu SSD'den mevcutsa programla kontrol eder misiniz? SSD'yi görüyor mu?

Ben de Kingston marka SSD kullanıyorum. Kingston SSD Manager'in sitesinde X64 olanı indirince bende de diski göstermiyor, ötekini deneyin. Link burada.

Gösteriyorsa sahte değildir.

Tamam sahte diyelim ama sebebi nedir tam olarak?

Ben de Kingston marka SSD kullanıyorum. Kingston SSD Manager'in sitesinde X64 olanı indirince bende de diski göstermiyor, ötekini deneyin. Link burada.

Gösteriyorsa sahte değildir.

Yok hocam SS koymuştum ilk mesajıma 2 programı da denedim SSD'yi görmüyor. Şimdi verdiginiz linkten tekrar indirdim denedim ama SSD yok. BIOS'da görüyor, şimdiye kadar bir sorun mavi ekran falan olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzledim hocam onu birkaç gün önce.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bugün de bunu izleyince bir bakayım dedim eğer sahte olduguna tamamen ikna olursam satıcının linkini de buraya koyacagım. Almadan önce araştırdım satıcı da birçok PC malzemesi satıyor yorumlar gayet bol yıldızlı ve olumlu.

Ürün gözükmüyorsa Kingston Firmware de aşağıdakilere rağmen sahtedir.
  • Bir ya da daha fazla kingston® SSD.
  • BIOS'ta AHCI modunun ayarlı olması.
  • Windows®'ta yönetici öncelikleri.

BIOS ayarlarında sorun oldugunu düşünmüyorum. PCI cihazı AHCI modunda nasıl ayarlayacagım? Şimdi kontrol ettim IDE veya AHCI modunda ayarlanabilir bir şey yok çünkü cihaz PCI M.2 Windows'ta yönetici hesabındayım hocam administrator yani. Bu hesaptan daha fazla yetkili bir hesap yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı