Kingston RAM takviyesi problemi

Kaan149

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar problemimi yazmadan önce sistem bilgilerimi vereyim.
Notebook : MSI GP62M 7RD Leopard.
Hazır olarak gelen RAM : Slot 1 de takılı - Samsung MK471A1K43CB1-CRC(8GB 2400 Mhz).
Bios sürümü : E16J9IMS.324 (MSI'nin sitesindeki son sürüm).
Windows sürümü : Windows 10 Home 1909.

Bilgisayarımda hazır olarak bulunan 8GB RAM'in yanına bir tane daha 8GB RAM almak istedim ve cumartesi günü Hepsiburada'dan alfabilgisayar adlı şubeden Kingston marka 8GB 2400Mhz RAM aldım (linki aşağıda bulabilirsiniz). Alfabilgisayar RAM'den 10 kat daha büyük bir kutuya malzemeyi hiç sarmadan öylece koymuş ve kargoyu açtığımda aşağıdaki görüntüyle karşılaştım. Bu görüntüye rağmen belki bozulmamıştır diyerek RAM'i denemek istedim. Bilgisayara RAM'i takıp çalıştırmayı denediğimde siyah ekranla karşılaştım. Bilgisayar çalışıyor fakat ekrana hiç bir şey gelmiyor. Her türlü konfigürasyonu deneyip slot1 dual, slot2 dual, slot1 single şekilde denedim fakat hepsinde siyah ekranla karşılaştım. İade talebi oluşturmadan önce buraya sormak istedim. Sorun bilgisayarımda olabilir mi? Yoksa RAM'de mi problem var. Yardımcı olursanız sevinirim.

RAM: https://www.hepsiburada.com/kingsto...VC-BTz_qvOq8ZStOaC4Gpt6O8eXLAXZIaAp_mEALw_wcB

Kargo: 7e2cfab0-afc5-4af6-94ff-82f5e2ae274.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı