Kingston RAM'in orijinal olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Bumin_Kagan

Femtopat
Daha fazla  
1, 5 ay önce yeni bilgisayar topladım. Bugün YouTube'da Kingston RAM hakkında bir video seyrettim ve test ettim içime şüphe düştü. Orijinal olup olmadığına anlayan bir arkadaş bakabilirse çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 2023-03-25_035105.jpg
    2023-03-25_035105.jpg
    58,2 KB · Görüntüleme: 505
  • 2023-03-25_035116.jpg
    2023-03-25_035116.jpg
    59,7 KB · Görüntüleme: 472
Son düzenleyen: Moderatör:
Etiket hologramı ve PCB den anlayabilirsin. Orjinal olan ürünlerim fotoğraflarıyla karşılaştır. Benimde başıma gelmişti ve iade ettim. CPU-Z Kingston marka diye gösteriyordu ama PCB dizaynı ve etiketi sahteydi.
ramin üstündeki etiketi çıkartmadıysan etiketin fotosunu çekip kingstona mail at geri dönüş yapıyorlar.
Etiketleri duruyor.Kingston'a mail gönderdim.Bilgi için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-03-25 at 18.00.37.jpeg
    WhatsApp Image 2023-03-25 at 18.00.37.jpeg
    53,2 KB · Görüntüleme: 159
  • WhatsApp Image 2023-03-25 at 18.00.49.jpeg
    WhatsApp Image 2023-03-25 at 18.00.49.jpeg
    58,9 KB · Görüntüleme: 160
Son düzenleme:
Net sahte. Daha önce de buradan alan birisini görmüştüm, onun da sahteydi.
Büyük ihtimal sahte sanırım.Rami söktüm üzerindeki barkod okunmuyor. Ram kutusundaki barkodu okuttuğumda bu resim çıkıyor.

Geçmiş olsun, aynı yerden aynı ürünü aldım. Sahte olduğunu çok geçmeden fark etmem iyi oldu. İade talebi oluştur, sorun çıkarsa n11 ile görüş.
Çok teşekkürler iade için n11'e mail yazdım.

Dosya Ekleri

• f9932b6e-9d7d-403f-8c7e-6ee0300fa441.jpg
    f9932b6e-9d7d-403f-8c7e-6ee0300fa441.jpg
    77,9 KB · Görüntüleme: 169
Geçmiş olsun hocam.
Çok teşekkürler.

Arkadaşlar, satıcıyla ve N11 ile görüştük. Satıcı firma, ramler sahte çıktığı için aldıkları yere geri iade ettiklerini ve bize sattıkları ürünü iade alacağını söyledi.N11 iade butonu açarsa pazartesi veya salı göndereceğim. 3 kuruş fazla verip bilinen yerden almak en iyisi. Ben 999 tlye almıştım ama aynı hatayı yapmam artık.3 fazla olsun bilinen yer olsun.İlgi ve alakanız için hepinize çok teşekkürler dostlar.

Son düzenleme:
Çok teşekkürler.

Arkadaşlar, satıcıyla ve N11 ile görüştük. Satıcı firma, ramler sahte çıktığı için aldıkları yere geri iade ettiklerini ve bize sattıkları ürünü iade alacağını söyledi.N11 iade butonu açarsa pazartesi veya salı göndereceğim. 3 kuruş fazla verip bilinen yerden almak en iyisi. Ben 999 tlye almıştım ama aynı hatayı yapmam artık.3 fazla olsun bilinen yer olsun.İlgi ve alakanız için hepinize çok teşekkürler dostlar.
Çok doğru hocam. İşini düzgün yapan firmalar olduğu gibi dolandırıcılık işinde de iyi olanlar çok fazla arttilar maalesef. Eskiden bilgiye ulaşmak ve kontrol ettirmek daha zordu. Belki de yıllardır dolandırıyorlardı ama gün yüzüne çıkmıyordu. Tekrardan geçmiş olsun, kısa sürede iadenizin gelmesi dileğiyle.

Çok doğru hocam. İşini düzgün yapan firmalar olduğu gibi dolandırıcılık işinde de iyi olanlar çok fazla arttilar maalesef. Eskiden bilgiye ulaşmak ve kontrol ettirmek daha zordu. Belki de yıllardır dolandırıyorlardı ama gün yüzüne çıkmıyordu. Tekrardan geçmiş olsun, kısa sürede iadenizin gelmesi dileğiyle.
Size sonuna kadar katılıyorum.Dediğiniz gibi belki yıllarca dolandırıldık. Şimdi iyi ki bilgi sahibi insanlar ve programlar var. Tekrardan çok teşekkür ederim. Sağ olun.🙏

Sahte olanı iade ettim, satıcı mazeretsiz geri aldı.Yeni aldığım ürünü Kingston distribütörü Bilendenal.com dan aldım ve bugün geldi.Hemen test ettim. :) Test değerleri sahte olandan farklı çıktı derin bir nefes aldım. :)) Yalnız, Part numarası: KF432C16BB/16 yerine KF3200C16D4/16GX 16GB çıkıyor- İşlemci i5 12400F ,Anakart Gigabyte H610M neden farklı çıktığını bilmediğimden sormak istedim.Konu ile ilgilenen ve zamanından ayırıp değerli yorumunu esirgemeyen tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.🙏

Dosya Ekleri

• 123.jpg
    123.jpg
    114 KB · Görüntüleme: 153
Son düzenleme:
Size sonuna kadar katılıyorum.Dediğiniz gibi belki yıllarca dolandırıldık. Şimdi iyi ki bilgi sahibi insanlar ve programlar var. Tekrardan çok teşekkür ederim. Sağ olun.🙏

Sahte olanı iade ettim, satıcı mazeretsiz geri aldı.Yeni aldığım ürünü Kingston distribütörü Bilendenal.com dan aldım ve bugün geldi.Hemen test ettim. :) Test değerleri sahte olandan farklı çıktı derin bir nefes aldım. :)) Konu ile ilgilenen ve zamanından ayırıp değerli yorumunu esirgemeyen tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.🙏

Arkadaşlar Part numarası: KF432C16BB/16 yerine KF3200C16D4/16GX 16GB çıkıyor- İşlemci i5 12400F ,Anakart Gigabyte H610M bilmediğimden sormak istedim.Acaba ram frekansı işlemciden mi, yoksa anakart yüzünden mi yükselmiyor.
Normal gözüküyor. XMP 1. profil açtıktan sonra CPU-Z'den Memory sekmesini atar mısınız?

Geri
Yukarı