Kingston RAM'ler ile HP RAM'ler beraber uyumlu çalışır mı?

mertpivvo

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Anakart Max 1066MHz DDR2 RAM desteği var. Makinem son zamanlarda çok fazla mavi ekran veriyordu nedeni bir tane 1x2 RAM'imin en sonunda bozulacağıymış ki öyle de oldu. Ne kadar çıkarıp takarsam takayım bozuldu belli yani sistemin açılmasını engellediği için sistemi açamadım. Çıkarttım şimdi 2x2: 4 GB RAM ile kullanıyorum. 4G RAM yetmiyor yanına 1x2 farklı marka bir RAM taksam problem çıkartmayacağını düşünüyorum fakat ben yine de sizlere sorayım.

Anakart ASUS P5K-SE bilen bilir milattan önce çıkmış 4 RAM slotu bulunan soğutmasız standart bir DDR2 anakart.

Şu an takılı olan RAM'ler Kingston DDR2 2 GB 667MHz (2 tane)

Alacağım;
Link: HP 499276-061 2GB 1X2GB 800MHZ PC2-6400 CL6 ECC REGİSTERED DDR2 - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 979312984

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam herhalde çalışır ancak alacağınız RAM 800MHz şu an takılı olan ise 667MHz doğal olarak yeni alacağınız da 667MHz'e düşecek bir performans kaybı olacaktır ama %90 ihtimalle çalışır.

Hocam, HP olanlar ECC olduğu için sıkıntı yapabilir. Aynı değerde farklı seçenekler de olabilir. Uyum garantisi olmuyor fakat çalışmaz diye bir kural yok. Yedek bilgisayarda Elexir 667 MHz ve Kingston 800 MHz DDR2 RAM kullanıyorum. Foxconn anakart ile. Biraz da şans işi.

Hocam herhalde çalışır ancak alacağınız RAM 800MHz şu an takılı olan ise 667MHz doğal olarak yeni alacağınız da 667MHz'e düşecek bir performans kaybı olacaktır ama %90 ihtimalle çalışır.
Takılı RAM'ler minimum zaten 667 frekans tarafında performans artışı beklemiyorum zaten :D
Hocam, HP olanlar ECC olduğu için sıkıntı yapabilir. Aynı değerde farklı seçenekler de olabilir. Uyum garantisi olmuyor fakat çalışmaz diye bir kural yok. Yedek bilgisayarda Elexir 667 MHz ve Kingston 800 MHz DDR2 RAM kullanıyorum. Foxconn anakart ile. Biraz da şans işi.
Bir sitede anakartımın RAM uyumu ile ilgili böyle bir bilgi var.

1646325917632.png

Tamam işte hocam. ECC olmayanlar çalışır. HP olanlar ise ECC gözüküyor. Bunlar genelde Server anakartlarda çalışır.

Hocam, ikinci el olarak da bakabilirsiniz. 667 MHz de bulabilirsiniz. Zaten uzun zamandır sıfırı üretilmiyor.

Bilgisayarcıdan da olabilir. Elbette makul fiyatsa. Çıkma olsun ama orijinal olsun. Daha iyidir hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı