Kingston RAM'ler uyumlu olur mu?

Hocam 1333'e direkt diğerini söker bunu takarım. DDR3 olduğu sürece anakarta da uyar diye tahmin ediyorum. Herhangi bir problem yaratmaz diye.

Nays kartta %10 indirim oluyor değerlendirebilirsiniz bir 20 TL falan az ödemiş olursunuz.

Ramlerin voltaj değeri aynı olsun, CL değeri bir aşağı bir yukarı olsun. Ben CL 15 ve CL 14 iki farklı ram kullanıyorum tek bir sorun yaşamadım. MHZ'nin aynı olmasına gerek yok, zaten düşük olan ramin mhzsine göre çalışıyor bellekler.

RAMTECH 8gb DDR3 1333Mhz INTEL ve AMD İşlemcilere Uyumlu Masaüstü Ram 1.5w Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL bunun siparişini verdim teşekkürler bu gelinde diğer 4 ile beraber takar denerim belki 12 falan olur diye.

Nays kartta %10 indirim oluyor değerlendirebilirsiniz bir 20 TL falan az ödemiş olursunuz.

Bu arada ramler farklı olacak ikisinide takıp denersen bir sorun oluşmaz demi sadece birini görmez ramleri bozmaz değil mi?

Son düzenleme:
RAMTECH 8gb DDR3 1333Mhz INTEL ve AMD İşlemcilere Uyumlu Masaüstü Ram 1.5w Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL bunun siparişini verdim teşekkürler bu gelinde diğer 4 ile beraber takar denerim belki 12 falan olur diye.

Bu arada RAM'ler farklı olacak ikisini de takıp denersen bir sorun oluşmaz değil mi sadece birini görmez RAM'leri bozmaz değil mi?

Ne bileyim hocam uyar mı diye sorun olabilirde olmayabilirde.

Çip farkından sorun olabilir.
CL farkından sorun olabilir.
Olabilir oğlu olabilir.
Hiç sorun olmayabilir iki RAM'de uyumlu çalışır.

Size 2x8 alın deme sebebim zaten RAM'lerin aynı olmasıydı RAM'ler aynı olduğundan uyum sorunu falan diye düşünmezdik.

Bir sorun yaşarsanız sizin 4 GB olanı çıkarın 8 GB olarak kullanın ileride lazım olursa takviye yaparsınız.

Geri
Yukarı