Kingston SA2000M81000G SSD performansı nasıl?

sroad

Kilopat
Kingston SA2000M81000G SSD'ye sahibim. Disk tek parça halinde yani 931 GB ve üzerinde etkinleştirilmemiş olarak Windows 10 Pro yüklü. Bilgisayarı yeni aldım işletim sistemi ve temel şeyler (driver vs.) Hariç hiçbir şey yüklü değil.

Ürüne ait benchmark değerlerim normal mi? Şu sitedeki incelemeye göre RND4KQ32T1 değerlerim sürekli düşük çıkıyor. Bu ne anlama geliyor? Ayrıca işletim sisteminin bu diske yüklü olması performansı etkiler mi? Test aşamasında tarayıcı veya farklı bir yazılım açmamaya özen gösterdim.

Karşılaştırmayı yaptığım inceleme adresi:
Bu da adresteki baz aldığım testin görüntüsü
Ekteki görüntü de bana ait SSD'nin test sonucu.

Dosya Ekleri

• SS.png
    SS.png
    594,6 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler. Şu anda firmware güncellemesini yapıyorum daha sonra NVME seçerek test edip buradan paylaşacağım.
CrystalDiskMark'ta ayarlardan NVME'yi seçip tekrar test eder misiniz?

Test yapmadan önce Kingston SSD Manager programından firmware güncellemesi yapın.

Sıralı hızlar biraz düşük çıkmış.
Dediklerinizi yaptıktan sonraki sonuç bu şekilde oldu.
1637879118832.png

Bu sefer de adamları 2'ye katlamış oldum. 😃 Bu işte bir yanlışlık var gibi geliyor ama anlayamadım.

Son düzenleme:
Teşekkürler. Şu anda firmware güncellemesini yapıyorum daha sonra NVME seçerek test edip buradan paylaşacağım.

Dediklerinizi yaptıktan sonraki sonuç bu şekilde oldu.
Eki Görüntüle 1225888

Bu sefer de adamları 2'ye katlamış oldum. 😃 Bu işte bir yanlışlık var gibi geliyor ama anlayamadım.
Onlrın sonuçları kötüydü. Şu an sizin değerleriniz olması gerektiği gibi.

Onlrın sonuçları kötüydü. Şu an sizin değerleriniz olması gerektiği gibi.
Teşekkürler cevaplarınız için. Çok pimpiriklenmek istemiyorum ama yeni ürün olduğu için bir sorun varsa üstünden zaman geçmeden çözmek istedim. Fazla da anlayamadığım için işin içinden çıkamadım.
Son olarak aynı sayfadaki şu kısımdaki testlerin farkı nedir onu da sorabilir miyim?

1637940462526.png

Teşekkürler cevaplarınız için. Çok pimpiriklenmek istemiyorum ama yeni ürün olduğu için bir sorun varsa üstünden zaman geçmeden çözmek istedim. Fazla da anlayamadığım için işin içinden çıkamadım.
Son olarak aynı sayfadaki şu kısımdaki testlerin farkı nedir onu da sorabilir miyim?

Eki Görüntüle 1226258
CrystalDiskMark ile AS SSD farklı sıkıştırma türleri kullandığı için sonuçlar da farklı oluyor. Yani test yöntemleri farklı.

Üretici firmalar genellikle CrystalDiskMark sonuçlarını baz alır.

SSD'nizin değerleri gayet sağlıklı. Eğer SSD'yi taktıktan sonra herhangi bir sorun, donma-takılma VS. yaşamadıysanız gönül rahatlığı ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

CrystalDiskMark ile as SSD farklı sıkıştırma türleri kullandığı için sonuçlar da farklı oluyor. Yani test yöntemleri farklı.

Üretici firmalar genellikle CrystalDiskMark sonuçlarını baz alır.

SSD'nizin değerleri gayet sağlıklı. Eğer SSD'yi taktıktan sonra herhangi bir sorun, donma-takılma VS. yaşamadıysanız gönül rahatlığı ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hayır, aslında sormaya çalıştığım cdm 5.5 ve cdm 6 kısımlarıydı. Hem bu ikisi kendi arasında hem de ilk mesajımdaki yine aynı siteden aldığım diğer test sonucu resmiyle arasında fark var. O nedenle sormuştum.

Geri
Yukarı