Çözüldü Kingston SA400S37120G disk, SSD mi HDD mi?

• Konuyu başlatan Jozu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 102
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jozu

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
KINGSTON SA400S37120G
Laptopum Windows 7 ve laptopumda Kingston SA400S37120G 120 GB disk bulunuyor. Bu diskin HDD mi SSD mi olduğunu anlamak için denediğim yollar;
1- Disk birleştiricisinden medya türüne bakmayı denedim ama medya türünü göstermiyordu.
2-PowerShell'de 'get-physicaldisk' komutu ile denedim ama hata verdi.

Bunları yaptıktan sonra yerel disk C:'ye sağ tıklayıp özellikler sekmesinden diskin modelini öğrenip internette arattım ve SSD olduğunu gördüm. Daha sonrasında ise boot menüsüne girdiğimde 'Drive0 HDD: Kingston SA400S37120G' yazdığını gördüm. Hangisinin doğru olduğuna karar veremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Laptopum Windows 7 ve laptopumda Kingston SA400S37120G 120 GB disk bulunuyor. Bu diskin HDD mi SSD mi olduğunu anlamak için denediğim yollar;
1- disk birleştiricisinden medya türüne bakmayı denedim ama medya türünü göstermiyordu.

Bunları yaptıktan sonra yerel disk C:'ye sağ tıklayıp özellikler sekmesinden diskin modelini öğrenip internette arattım ve SSD olduğunu gördüm. Daha sonrasında ise boot menüsüne girdiğimde 'Drive0 HDD: Kingston SA400S37120G' yazdığını gördüm. Hangisinin doğru olduğuna karar veremedim.

SATA 3 SSD.
1- disk birleştiricisinden medya türüne bakmayı denedim ama medya türünü göstermiyordu.

SATA 3 SSD.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı