Kingston SSD biçimlendirilemiyor

umut055

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Daha fazla  
İki gündür bu konuda ki hataları alıp duruyorum;
En sonunda SSD'yi çıkarıp hardiskimde ki bilgilerin hepsini silerek formatı harddiskime attım. Bilgisayar açıldığında SSD'yi geri taktım ama biçimlendiremiyorum. Diskin içindeki hiçbir şeyi silemiyorum. Daha doğrusu siliyorum ama tekrar biçimlendirmeyi denediğimde sildiğim her şey geri geliyor. HD Tune Pro ile error scan yaptım bir sorun görünmüyor. Health kısmı boş bir şey görünmüyor. Minitool Partition wizard programı ile biçimlendirmeyi denedim işe yaramıyor. Ne yapmalıyım?

1.png

2.png

Son düzenleme:
CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve sırasıyla şu kodları girin.

1. diskpart
  2. list disk
  3. select disk x (x yerine biçimlendireceğiniz diskin listedeki rakamını yazın)
  4. clean
  5. create partition primary
  6. select partition 1
  7. active
  8. format fs=fat32 quick
  9. assign
  10. exit

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve sırasıyla şu kodları girin.

1. diskpart
  2. list disk
  3. select disk x (x yerine biçimlendireceğiniz diskin listedeki rakamını yazın)
  4. clean
  5. create partition primary
  6. select partition 1
  7. active
  8. format fs=fat32 quick
  9. assign
  10. exit
Denedim işe yaramıyor.
Başlat/ Disk yönetimi/ Biçimlendir. Bu şekil ilerleyebilirsiniz. Olmazsa haber verin, diğer alternatiflere bakmaya çalışalım.
Bunu da denedim işe yaramıyor.

Disk 2'deki FAT32 alanı nasıl oluşturuldu bilemedim. Bence çok zaman harcamamak adına eğer ki sökebilirseniz, 1 TB HDD'yi sökün (her hangi bir nedenle, sistem dosyalarını silmemek adına). SSD'ye sistem kuracakmış gibi ilerleyin. SSD'yi biçimleyip, PC'yi kapatınız. SSD'yi bu şekilde mutlaka silersiniz.
EMİN OLMAMAKLA beraber, FAT32 bölümü engelliyor olabilir.

Disk 2'deki FAT32 alanı nasıl oluşturuldu bilemedim. Bence çok zaman harcamamak adına eğer ki sökebilirseniz, 1 TB HDD'yi sökün (her hangi bir nedenle, sistem dosyalarını silmemek adına). SSD'ye sistem kuracakmış gibi ilerleyin. SSD'yi biçimleyip, PC'yi kapatınız. SSD'yi bu şekilde mutlaka silersiniz.
EMİN OLMAMAKLA beraber, FAT32 bölümü engelliyor olabilir.
SSD üzerinde hiç bir şey yapamıyorum. Dosyaları siliyorum, normalde silindi olarak görünen dosyalar biçimlendirdikten sonra tekrar geri geliyor. Aynı şekilde bir dosya atıyorum ama biçimlendirdikten sonra sadece benim attığım dosya gidiyor.

SSD üzerinde hiç bir şey yapamıyorum. Dosyaları siliyorum, normalde silindi olarak görünen dosyalar biçimlendirdikten sonra tekrar geri geliyor. Aynı şekilde bir dosya atıyorum ama biçimlendirdikten sonra sadece benim attığım dosya gidiyor.
Son yazdığım şekilde ilerler misiniz? Eminim ki düzelecek.

Son yazdığım şekilde ilerler misiniz? Eminim ki düzelecek.
Söylediğim gibi biçimlendiremiyorum. Harddiski benim çıkarmam mümkün değil sanırım. Hardiski çıkarması gereken vidalar ulaşılabilir durumda değil.
Güncelleme;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Güncel.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı