Kingston SSD sağlığı %99

MUHAMMEDALİ66

Kilopat
Yer
Kocaeli/İzmit
Merhabalar. CrystalDiskInfo yazılımıyla SSD sağlığında baktığımda %99 olarak gözüküyor. Ancak sebebini bulamadım. Daha önce SSD sağlığı %100 olarak gözüküyordu. SSD'yi alalı 2.5 ay oldu. SSD zarar görmüş olabilir mi?

Dosya Ekleri

• CrystalDiskInfo_20210213152011.png
    CrystalDiskInfo_20210213152011.png
    62,3 KB · Görüntüleme: 110
Kingston SSD Manager ile SMART verilerini paylaşır mısınız? Bir problem olduğunu sanmıyorum.

Durum gayet normal. Diskin sağlığını etkileyen şey bad sector sayısı. % olarak verilen değer genelde ne kadar veri yazdığıyla ilgili oluyor. Videoda gayet iyi anlatılmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum gayet normal. Diskin sağlığını etkileyen şey ölü bölüm sayısı. Videoda gayet iyi anlatılmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende bu videoyu atacaktım sağ ol :)

Benim de %99 bir sıkıntı olmuyor genelde. Ancak Kingston'un firmware'ları varsa yükleyebilirsiniz.
Şu anda Kingston SSD Manager' i yüklüyorum. Daha önce kendim baktığımda Kingston'un SSD yazılımını bulamamıştım.
SSD S.M.A.R.T verilerini paylaşıyorum. Crystal Disk İnfo ile aynı şeyler yazıyor; Percente Of Rated Lifetime Remaining: %99. Bir de 4. ekran görüntüsünde görebileceğiniz üzere Dram 1 bit Error Count hatası var. Bu SSD hücrelerinin öldüğü anlamına mı geliyor? Cevaplarsanız memnun olurum.
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
Screenshot_4.png
Screenshot_5.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı