Kingston SSD'nin sağlığı %100 değil

Oğuzhanňnnnnn

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Kingston
Kingston SSD aldım da performans ve sağlık %100 değil sorun olur mu acaba? Performans %95, sağlık 99. Bundan önce SanDisk kullandım 4 sene boyunca. %100'dü sağlığı bir anda çalışmadı, onu da sorayım SSD neden bozulur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kingston SSD aldım da performans ve sağlık %100 değil sorun olur mu acaba? Performans %95, sağlık 99. Bundan önce SanDisk kullandım 4 sene boyunca. %100'dü sağlığı bir anda çalışmadı, onu da sorayım SSD neden bozulur?

Kanka her bir bilgisayar parçasının bir belirli ömrü vardır o kaliyesine göre değişir performans veya sağlık düşüklüğü olabilir arabalarda bile oluyor pc de olması normal ssd aç kapa yaptığından bozulur veya güç kaynakları, özellikle elektrik dalgalanması ve kesintilerinin ardından arızalanabiliyor, bu sırada verilerinize bile zarar verebiliyor.

Disk PC de sürekli çalışan bir birim eğer dosya yazdırma gibi şeyleri sık yapıyorsan daha fazla aşınmasına sebep olur ve zamanla sağlığı düşemeye başlar.

Geri
Yukarı