Kingston V300 CrystalDiskMark Test Sonuçlarını Yorumlama

emrah bozkurt

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

CrystalDiskMark 4.0 portable kullanarak 2x kingston v300 240gb raid 0 ssd'lerime test uyguladım, test sonuçları beni hiç tatmin etmedi.

Şimdi bu sonuç nasıl yorumlanır? benim ssdlerin okuması yazması nedir. Normalde 900mb/s okuma 900mb/s yazma gibi değerler çıkması gerekmiyor mu?Çünkü Kingston v300lerin teki 450mb/s okuma yazma hızına sahip.
Sitesinde sıkıştırılamaz veri ve sıkıştırılabilir veri diye iki tane farklı hız belirtilmiş.
SSDNow | Tüketici | Katı Hal Sürücüleri| Kingston (Teknik özelliklere tıklayın)

Ben mi yanlış okuyorum yoksa sistemde bir sıkıntı mı var?

ssd.jpg

Senin belirttiğin değerler ATTO ile alınan sıkıştırılabilir veriler için alınan değerler.

Kötü sürpriz şimdi geliyor:http://www.kingston.com/datasheets/sv300s3_tr.pdf

Fiyat/Performans oranını dikkate alarak almıştım, disklerin tanesini 200-220 gibi bi fiyata almıştım. 850 evo 350 civarındaydı yani mantıklı olanı yaptım. Ama insan takılmıyor değil, şeytan ikisini de sat git 850 evo al diyor. İkisini de satsam 500 geçermi ki elime?

Hocam o SSD'lerin kontrolcüleri çöp diye biliyorum. Benim tek 850 Evo geçiyor o değerleri.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı