Kingston V300 SSD Yavaşlığı

DanqeR0

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Kingston SSD'lerin de hile yaptığı için SSD'niz yavaş. Verdiği değerleri bulamamanızın sebebi SSD'nin kontrolcüsü ucuz bir üreticiden alınıp üzerine Kingston basıp piyasaya sürüyorlar. Bundan da haberimiz yok bildirmiyorlar.

Geçmiş olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende 60 GB olan modelini kullanıyorum. W7 ve Sata 2 olmasına rağmen 35 saniye de sistem açılıp kendine geliyor. Okuma- yazma değerlerini hiç ölçmedim.

Kingston gibi köklü bir firmaya nasıl olurda hileci diyorsunuz anlamadım açıkçası. Arkadaşın SSD sinde bir üretim hatası olamaz mı ?

Arkadaşlar diğer forumlarda bu konu üzerine çok fazla yazıp çizildi. V300 serisindeki kontrolcüler ucuz üretim ve düşük performanslı maalesef Kingston bunu yapmış. Gerekli cevap verildiğine göre konu kilitlenebilir. SSD'nizi hala geri verebiliyorsanız vermenizi tavsiye ederim.

Etrafımdaki insanların kulaklarıma fısıldadıklarına göre Kingston SSD üretemiyor. :) Tabi kesin bir bilgi değil bu. Ben SSD uzmanı değilim ama kulaktan dolma bilgilere dayanarak bunu söylüyorum. Umarım kimseye yanlış bilgi vermemişimdir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı