Kinguin güvenilir mi?

Teşekkürler onerdiginiz için ama simdi alırım bir sorun çıkar filan insan paranın boşa gitmesine korkuyor Steam'den aldım oyunu dolar 32 TL normalde yani 400'lerde bir şey olması gerekdi ama 510 TL ödedim Papara kartdan bunun sebebi nedir?
Hangi oyunu aldınız?

Onun haricinde şöyle açıklayayım.
Steam'de örnek veriyorum 1 dolar oyun alacaksınız. Normalde dolar kuru 32,38 TL.
Sizde x banka kartınız var ve oyunu o kart üzerinden alacaksınız. O x bankanızın dolar kuru 34 TL üzerinden hesaplanıyor. Siz 1 dolarlık oyunu o an ki dolar kurundan değil, bankanızın kurundan almış oluyorsunuz. Bu da normale göre daha fazla para almış oluyor. Bir nevi komisyon alıyor banka.

Onun haricinde şöyle açıklayayım.
Steam'de örnek veriyorum 1 dolar oyun alacaksınız. Normalde dolar kuru 32,38 TL.
Sizde X banka kartınız var ve oyunu o kart üzerinden alacaksınız. O X bankanızın dolar kuru 34 TL üzerinden hesaplanıyor. Siz 1 dolarlık oyunu o an ki dolar kurundan değil, bankanızın kurundan almış oluyorsunuz. Bu da normale göre daha fazla para almış oluyor. Bir nevi komisyon alıyor banka.

Evet o dediginiz normalden daha pahalı alma kismini biliyordum fakat 30TL gibi bir fiyat artisida beklemiyordum 15 filan olur diyordum 30 olmuş dolar başına oldugundan fiyat ne kadar artarsa o kadar fazla komisyon aliyor değil mi?
Hangi oyunu aldınız?
Palworld isimli oyunu aldım şu aralar baya bi gündemde bende bu tarz anime havasi veren oyunlari seviyorum o yuzden aldım ama pahali geldi bana baya bi 14,99 dolar a aldım 510 tl ye geldi papara sağolsun 25tl geri verdi :)

Evet o dediginiz normalden daha pahalı alma kismini biliyordum fakat 30TL gibi bir fiyat artisida beklemiyordum 15 filan olur diyordum 30 olmuş dolar başına oldugundan fiyat ne kadar artarsa o kadar fazla komisyon aliyor değil mi?

Palworld isimli oyunu aldım şu aralar baya bi gündemde bende bu tarz anime havasi veren oyunlari seviyorum o yuzden aldım ama pahali geldi bana baya bi 14,99 dolar a aldım 510 tl ye geldi papara sağolsun 25tl geri verdi :)
Papara 700 TL alışverişte 50 TL aldı. ETS 2 DLC almıştık. Hayırlı olsun.

Papara 700 TL alışverişte 50 TL aldı. ETS 2 DLC almıştık.

Papara zaten diğer yönleri ile öne çıkıyor ne kadar aldığı dert değil ama ben parayı tamı tamına arayıp bulmustum sonra 30 TL daha lazim olunca ortada kaldım

ETS 2 DLC almistık. Hayırlı olsun.

Ben zamanında 10 lirayken gerek yok diye almamıstım şimdi arada canım çekiyor oynamak ama fiyatı gördükçe hevesim kaçıyor. Teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı