Kinguin'den Windows 8.1 Pro Retail Key Almak

Steve McQueen

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Uzun zamandır aradığım Windows 8.1 Pro Retail Key'i Kinguin sitesinde 50 €'ya buldum. Fakat kafama takılan birkaç soru var :
1. Sizce fiyatı uygun mu?
2. Site güvenilir mi?
3. Bu keyi Windows 10'a yükselterek retail olarak birden fazla bilgisayarda kullanabilir miyim?
4. Axess kredi kartı geçerli mi?

Windows 8.1 Professional Retail Key | Buy on Kinguin

Murat hocanın 3. soruya dediklerine ilave olarak; evet, daha sonra farklı cihazda da etkinleştirmeniz mümkün. Ancak bu ayni anda birden fazla cihazda etkinlestireceksiniz anlamına gelmez. Farklı bir cihazda etkinleştirmeniz için de Microsoft'u telefonla arayarak etkinlestirebilirsiniz ancak.

Güvenli mi? Sorusuna kimse kesin cevap veremez, çünkü o ucuza verilen keyler Microsoft tarafından verilmiyor. Bu keyler daha çok öğrencilere ücretsiz dağitılan keylerdir diye biliyorum. Tabi bu ucuz keyleri bu şekil alıp sorunsuz kullanan kullanıcılar da var.

Ama Microsoft tarafından satılan keyler pahalı olduğu kadar güvenilirdir de. Yani ucuz etin yahnisi... gibi birşey bu keyler.

Hocam, Microsoft ile iletişime geçme işlemi sadece OEM keyler için geçerli değil miydi? Anakartımı değiştirme gibi bir düşüncem olduğu için OEM key yerine Retail key tercih etmiştim. Yoksa daha uygun fiyatlara OEM key bulunabiliyor.

Güvenli olması da çok önemli bir etken hocam. Çoğu işimi internet aracılığı ile hallettiğim için korsan yazılım kullanmamak için elimden geleni yapıyorum. Korsan yazılım kullanıp masraftan kaçalım derken daha büyük masraflara yakalanabilme riski var sonuçta. Hele ki böyle bir devirde...

Microsoft keylerinin fiyatları söylediğiniz gibi pahalı. Herhangi bir kampanya olsa oradan da alabilirim aslında. @er36po

Kısaca şöyle izah edeyim: Kutulu ya da kutusu, yani anakart gömülü olmayan, perakende satin alınmış her key telefon ile etkinleştirilir. Bunu daha birkaç ay önce Microsoft'tan yetkili birisini arayarak öğrenmiştim.

Maden bu işin sağlamına gitmek istiyorsunuz, o halde Microsoft'tan direk satın alın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı